OmniVision vyrobil novou 5Mpx kamerku pro supertenké mobily (5mm tlouštka)

0

OmniVision, výrobce obrazových snímačů např. pro iPhone 4, se pochlubil novou kamerkou OV5690. Ta by se měla stát základem chystaných velmi tenkých telefonů, neboť celý modul má pouze 5mm tloušťku. Parametry přitom nešetří: 5Mpx fotografie a video v 1080p by OmniVision měl zvládnou levou zadní.

A to doslova. Opět se jedná o firemní technologii OmniBSI-2 (backside illumination, CMOS se zadním osvětlením), která slibuje lepší citlivost snímače. Ta bude potřeba, protože velikost jednoho pixelu 1/4″ senzoru je pouze 1,4 µm. A čím menší čip, tím více potřebuje světla, jinak nepříjemně šumí.

OmniVision OV5690

Jinak má modul běžné rozměry 8,5 × 8,5 mm, ale tloušťka má být o 20 % menší než u rozšířenějších 1/3,2″ pětimegapixelů. Velkovýroba má začít v druhé polovině roku.

Zdroj: OmniVision (PDF)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Bionická ruka se tedy ovládá v podstatě úplně stejným způsobem, jako ruka pravá.
    Hm, to může být komplikace, když mladík na videu ji např. má místo levé.
    Ale dost popichování, úžasný výsledek! A poslední odstavec? Zatím jsem zaplaťpánbůh neboural, ale když udělám za volantem něco nešikovného, většinou to není rukou…

  2. Dobry den, mal by som zaujem sa skontaktovat s nejakym specialistom, ktory tieto operiacie robi. Mam totiz ten isty problem, ako chlapec na videu, lepsie povedane ciastocne ochrnutu LHK po nehode na motocykli.
    dakujem