On-my.tv: nezmeškejte žádný seriál

0

Nebudu se pouštět na tenký led a tvrdit, že česká televizní tvorba nestojí za nic. Pokud ale místo Vékávéček nebo Ordinace také sledujete raději zahraniční seriály, následující řádky vám mnohé ulehčí. Pokud pravidelně stahujete seriálů více, určitě jste se setkali s problémem, že nevíte, kdy co hraje.

Asi neznáte všechny americké nebo britské svátky, tu a tam pravidelný rozvrh naruší projev prezidenta, Super Bowl nebo finále jiné sportovní soutěže. Někdy jen tvůrci potřebují vydechnout a měsíc není žádný nový díl.

Seriálový kalendář

Řešení je dvojí. Buď sledujete fanouškovské stránky každého seriálu zvlášť, nebo najdete web, který všechna data setřídí na jednom místě. Jedním z takových je šikovný průvodce on-my.tv. Jeho největší předností je, že téměř nic neumí. A co umí, to mu jde dobře.

On-my.tvStránka po filtraci seriálů

Během návštěvy stránky na vás vybafne velký kalendář, ve kterém je zaznamenáno všechno, co právě běží. Naštěstí lze výpis personalizovat, takže vrchním odkazem „Add Shows to Your Filter“ můžete vybrat pouze oblíbené pořady.

On-my.tvVýběr jednotlivých pořadů.

Těch je opravdu hodně, zřejmě všechno, co v anglofonních zemích běží. Zeleným písmem jsou vyznačeny ty, které právě běží v první sezóně, nebo jim druhá ještě nezačala. Žlutým pak nové seriály, které přibyly od poslední návštěvy. A bílým všechno ostatní. Zatržítkem označte oblíbené pořady a ve spodní části stránky potvrďte tlačítkem „Save Filter“.

Hotovo, už se nemusí o víc starat, stačí jen pravidelně kontrolovat kalendář.

Život si však můžete ještě zpříjemnit několika funkcemi. Doporučuji registraci, vaše nastavení bude bezpečně uloženo, protože jinak se odkážete pouze na cookies ve svém prohlížeči. V jiném programu nebo na jiném počítači byste museli nastavit vše znovu.

S registrací se ukládá nejen filtr pořadů, ale také nastavení stránky.

On-my.tvNastavení kalendáře

V nastavení (settings) lze aplikaci ještě dále přizpůsobit. Zvolte své časové pásmo (u nás EU Central), 24hodinový formát času, jeden ze čtyř vzhledů a pak položky, které se v kalendáři zobrazují (název epizody, název stanice, vysílací čas…).

Mně se osvědčilo nastavení jako na screenshotu. Naše pásmo mi říká, že ten den si mohou seriál stáhnout, název epizody ani stanice mě nezajímá, stejně tak vysílací čas (stačí si pamatovat, že dopoledne to už na síti bude). A vzhled Classic – úsporný a stále přehledný.

Na přesná data se můžete spolehnout na měsíc dopředu, u některých seriálů je časový plán ještě delší. On-my.tv sbírá informace ze dvou databází: primární tvrage.com, někdy také epguides.com.

Tipy a triky

Někdy se místo zobrazeného kalendáře může hodit podrobný přehled pořadů na příštích sedm dní. Na spodku stránky je k tomu odkaz Rolling Week.

Data z on-my.tv můžete exportovat a použít ve svém oblíbeném kalendáři. Pokud jste registrovaní, nahoře najdete odkaz „Download iCal File“. Tento formát Applu lze importovat snad do všech aplikací. Jeho nevýhodou je, že exportuje pouze kalendář na měsíc dopředu. Takže v listopadu byste museli vše dělat znovu. K tomu existuje jeden trik.

Na odkaz klepněte pravým tlačítkem a zvolte něco jako „Zkopírovat adresu“ nebo „Zkopírovat URL“. Do schránky se uloží odkaz ve tvaru http://on-my.tv/download-ics/0x0x0x0x0x0x0x0x0x0x. Tento odkaz vložte ve vaší aplikaci (testováno v Sunbirdu a Google Calendar) do pole pro vzdálený kalendář a část „download“ přepiště na „generate“. Tím se budou data aktualizovat automaticky.

On-my.tvPrinter Friendly ulehčí vaši tiskárně

A pokud na tu elektroniku nejste, v nastavení (settings) zvolte vzhled Printer Friendly a stránku v černobílém provedení vytiskněte.

K dokonalosti už chybí snad jen automatické stahování, až se seriál objeví někde na internetu.

Znáte snad lepší TV program?

Ohodnoťte tento článek!