To je on. Samsung neuhlídal svůj klenot, už známe podobu Galaxy S8

2
Samsung láká na představení Galaxy S8
Samsung láká na představení Galaxy S8

Korejský výrobce do Barcelony Galaxy S8 nepřivezl. Během veletrhu pouze oznámil, že premiéra nového telefonu bude 29. března v 17:00 našeho času.

https://www.youtube.com/watch?v=Q62-0Eu1tZ0

Na pozvánce ukazuje bezmála třicet let vývoje telefonů. Letos má přijít další zlom. Samsung ukazuje, že odteď už telefony budou bez bočních rámečků. Řada Galaxy Sx Edge je tu již dva roky. Letos už podle všeho značka Edge zanikne. Korejci totiž představí dva telefony a oba už budou mít do boků zahnutý displej. Už je neodliší slovo Edge. Pouze úhlopříčka. Téměř určitě Samsung uvede Galaxy S8 a Galaxy S8+.

První ponese 5,8palcový, druhý 6,2palcový displej. V obou případech Super AMOLED, nově však s RGB mřížkou, která oproti matrici PenTile RGBG přinese o polovinu více subpixelů, a tím i jemnější zobrazení. Rozlišení prý bude 2960× 1440 px. Displej bude nejen zahnutý, ale nově také v rozích zakulacený.

Leaknutý render Samsungu Galaxy S8
Leaknutý render Samsungu Galaxy S8 (zdroj: Evleaks)

Uvnitř bude v závislosti na trhu Snapdragon 835 nebo Exynos 9. Počítejte s 4 GB RAM a 64 GB flash paměti (a čtečkou microSD). Spekuluje se o 12Mpx zadním foťáku s F1,7 objektivem. Vepředu bude 8Mpx foťák a vedle něj snímač oční duhovky. Ta bude zřejmě kompenzovat fakt, že zmizelo domovské tlačítko a čtečka otisků se přesunula dozadu. Telefon na stole nebo ve stojanu v autě by se prstem hůř odemykal.

Akumulátor bude mít kapacitu 3000, resp. 3500 mAh. Tělo je vodě- a prachuodolné dle specifikace IP68. Samsung navíc nepodlehl a na spodní straně ponechal 3,5mm jack. Vedle něj je USB-C a reproduktor (stále mono). Hlavní softwarovou novinkou je virtuální asistent Bixby.

Leaknutá fotografie Samsung Galaxy S8
Leaknutá fotografie Samsung Galaxy S8 (zdroj: BGR)

To všechno nejsou jen spekulace. Jako obvykle spolehlivý Evan „Evleaks“ Blass už získal tiskový render telefonu. Magazín BGR má potvrzeny základní specifikace, a k tomu ještě publikoval reálné fotky telefonu. Nechceme mu brát veškerou slávu, kompletní galerii si proto prohlédněte na původních stránkách.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Nevím jak ostatní, ale já z těch zahnutých rámečků u S7 šílel… Naprosto žádné využití, jen to kazí prohlížení fotek, občas i hraní her, často (i přes ten jejich dokonalý systém) docházelo k nechtěným stisknutím, atp…
    Kdyby radši ponechali klasický displej + Edge, byl bych radši…

  2. „Telefon na stole nebo ve stojanu v autě by se prstem hůř odemykal.“… Věřte mi, že skener oční duhovky tento problém nevyřeší, protože se na čtečku musíte dívat kolmo. Vím o čem mluvím, mám Lumii 950.