OneDrive for Business přidává obnovu cloudové jednotky ze zálohy

Přišli jste o data?

0
OneDrive
OneDrive

Na podzim Microsoft oznámil řadu novinek pro OneDrive, které se postupně dostávají do oběhu. Jedna z těch zajímavějších je ale určena jen pro firemní variantu cloudového úložiště. Pakliže toto úložiště využíváte, bude se vám novinka hodit – OneDrive totiž umožňuje obnovit soubory, které byly poškozeny např. malwarem, vinou selhání techniky apod.

Obnovit lze klidně celou cloudovou jednotku, a to do stavu před až 30 dny. Stačí, když ve webovém prostředí zajdete do nastavení aplikace. V nástroji na obnovu pak jen vyberte, ke kterému z nabízených dní se chcete vrátit. Když zvolíte vlastní datum a čas, můžete pomocí grafu a výpisu změn odhalit nezvyklou aktivitu v úložišti. Tyto nástroje vám tak mohou pomoci identifikovat, kdy vznikl problém.

Obnova souborů či celého úložiště (foto: Microsoft)
Obnova souborů či celého úložiště (foto: Microsoft)

Obnovovat ve výsledku nemusíte celý OneDrive, ale jen vybrané soubory. Funkce nebude k nalezení, pokud vypnete verzování souborů. Odstraněné soubory nelze obnovit, pokud již byly vymeteny z koše. Pokud funkci ještě nemáte k dispozici, nezoufejte. Její dostupnost byla ohlášena na leden, jak upozornil Tero Alhonen, tudíž se k vám zatím nemusela dostat. Distribuce může jako vždy trvat týdny – i déle.

Verzování souborů bylo uvedeno loni v létě. Nevidím důvod, proč by obnovu celého OneDrivu neměli získat také spotřebitelské tarify Office 365. Jak se ale Microsoft rozhodne, to teprve uvidíme.

OneDrive for Business přidává obnovu cloudové jednotky ze zálohy

Ohodnoťte tento článek!