Firemní OneDrive podporuje prohlížení 360° fotografií. Zlepšuje i klienta pro iOS

Pár zajímavých novinek si jako první užijí ve firmách.

0

Pro své cloudové úložiště Microsoft chystá pár novinek, byť se budeme bavit o novinkách, které se jako první objeví ve OneDrivu for Business. Do spotřebitelského OneDrivu případně vstoupí později, do té doby si v něm aspoň užijte větší placené úložiště. V červenci se Redmondským každopádně podařilo do firemního OneDrivu zapracovat podporu pro prohlížení sférických fotografií.

Ale pozor, již nahrané 360° fotky nebudou automaticky identifikovány, platí to jen pro nově nahrané snímky. Starší případně musíte označit přejmenováním tak, že před koncovkou bude „360“. Výsledek bude vypadat např. takto: „tatry.360.jpg“. Bez tohoto formátu si snímky na OneDrivu neprohlédnete. Integrovaný prohlížeč prozatím nepodporuje neúplné sférické snímky.

Dále se v plovoucím okně s informacemi, které se zobrazuje, když nad dokument najedete ukazatelem myši, ukáží dodatečné informace. Jedná se o přehled aktivit, čas potřebný k přečtení dokumentu nebo výběr klíčových bodů. Dále se pracuje na mobilní klientu. Specificky Microsoft nabízí facelift na iOS. Kromě vzhledu se v přehledu posledních dokumentů objevují také skeny a soubory PDF.

Zdroj: Microsoft OneDrive Blog 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!