OneDrive pro Android zálohuje fotky automaticky, klient pro iOS na pozadí

0

Je to sotva pár dní, co Microsoft odhalil nové levnější tarify pro OneDrive a základní kapacitu úložiště zvedl na 15 GB. Teď k původní nadílce přihazuje ještě vylepšené mobilní aplikace. Pro uživatele Androidu se mění to, že aplikace bude ve výchozím stavu automaticky zálohovat všechny vyfocené snímky do OneDrive. Tak se chovají i Windows Phone.

Nové aplikace budou k dispozici nejpozději do několika dní.

Tip: Microsoft odpálil atomovku. Abonenti Office 365 dostanou 1 TB ve OneDrive

Microsoft ustupuje od vlastních zvyklostí v ovládání. Jinými slovy, aplikace se více opírá o to, jaké styly se na Androidu běžně používají. Ve spodní části tak najdete lištu s hlavními ovládacími prvky, které byly dříve nahoře. Tam setrvalo aspoň tlačítko pro vyhledávání. Aplikace pro iOS slibuje spolehlivější nahrávání fotografií.

 

Uvidíte proto méně oznámení o tom, že se akce z libovolného důvodu nevydařila. Vývojáři zapracovali, takže automatické záloha fotek může probíhat i na pozadí. Posledním bodem na programu je integrace s Office pro iPad. Microsoft by byl hloupý, kdyby uživatelům neumožnil pohodlnou editaci dokumentů uložených v cloudu v novém kancelářském balíku pro iOS.

Původní podoba OneDrive pro AndroidNová podoba OneDrive pro Android
Původní a nová podoba OneDrive pro Android

Zdroj: The OneDrive Blog

Ohodnoťte tento článek!