OneDrive už synchronizuje sdílené složky. Nedostane se ale na Windows 8.1

0

Pokud něco OneDrivu chybělo, pak to byla synchronizace sdílených složek od ostatních uživatelů. Na webu přitom sdílení fungovalo roky. Pokud vám kolega nasdílí složku, může do ní ze svého počítače prostřednictvím klienta nahrávat nové materiály, vy je ovšem uvidíte pouze na webu. Obsah do ní také nahrajete jen z webu. Pohodlí znepříjemňující nedodělek ale bude brzy odstraněn.

Na stránce, kde můžete hlasovat o nových funkcích, bylo potvrzeno, že vývojový tým funkci dokončil. Bude ovšem trvat až několik týdnů, než na ni všichni uživatelé dosáhnou. Celé to má fungovat tak, že na webu či v mobilním klientu udivíte tlačítko pro přidání sdíleného obsahu do svého OneDrivu. Pak už složku uvidíte i na počítači, klient ji bude dále synchronizovat.

 

Novinka bude dostupná na počítačích s Windows Vista, 7, 8 a 10, dále pak v OS X. Díváte se správně, na seznamu nejsou uvedena Windows 8.1. Pokud jste si malovali, že (zatím) nebudete na Desítky přecházet, protože v rámci Windows 8.1 máte k dispozici veškerý obsah OneDrivu, aniž by musel být kompletně synchronizován, budete se muset bez sdílených složek obejít.

Působí to na mne trochu jako páka, jak lidem, kteří nechtějí upgradovat, dodat motivaci. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč právě ve Windows 8.1 funkce k dispozici nebude, když všude jinde ano, včetně Windows 8 nebo prastarých Windows Vista, která se už ani nenachází v hlavní fázi podpory. Důvod firma nesdělila. Za mě tedy palec dolů.

Synchronizace sdílených složek
Synchronizace sdílených složek

Zdroj: Microsoft via Windows Central

Ohodnoťte tento článek!