OneDrive ve Windows 10 se konečně učí pozastavit synchronizaci souborů

0

Microsoft s vydáním Windows 10 některé integrované programy ořezal na dřeň. Někdy to smysl víceméně dávalo, např. z antiviru se stala skutečně neviditelná, ale přítomná vrstva ochrany, jež se ozvala, až když to bylo potřeba. Méně pochopitelné bylo, proč nelze OneDrive ani vypnout. Microsoft začal postupně funkce vracet a již nějakou dobu ho můžeme vypnout. Jenže u synchronizovaných úložišť se nám nezřídka hodí také pozastavení procesu synchronizace.

Tato úplně obyčejná a nepochopitelně odebraná funkce se podle všeho vrací zpátky. Před pár dny byla vydána nová verze klienta, kterou byste v tuto chvíli již měli mít. Objevují se na síti snímky, které dokládají, že OneDrive ve verzi 17.3.6517.0809 umožňuje pozastavit synchronizování, ovšem jen v jedné z vybraných časových prodlev. Můžete vybrat dvě hodiny, osm nebo 24 hodin.

Možnost pozastavit synchronizaci se vrací
Možnost pozastavit synchronizaci se vrací | Foto: MSPoweruser

Dropbox např. umožňuje synchronizaci spustit až na vyžádání, a tak netuším, proč to Microsoft neumožnil také.  V nastavení klienta v sekci Office přibyly předvolby pro řešení konfliktů. Buď si můžete vybírat, jak konflikt vyřešit, nebo budou automaticky zachovány obě kopie, tedy ta ze serveru a pak ta lokální. Poslední novinku představuje synchronizace dokumentů pomocí Office 2016. Domácí uživatelstvo ji dávno využívá, ale funkce byla nově zpřístupněna podnikové prostředí a je tedy také součástí OneDrivu for Business.

Důležitá část sdělení je, že uvedené novinky nejsou zatím k dispozici pro všechny. Oficiální vyjádření nemáme, ale některým se v uvedené verzi OneDrivu objevovat začaly, jiným ne. Osobně je u sebe nevidím, což je opravdu zvláštní, protože máme všichni stejné vydání klienta. Máte už to štěstí?

Zdroj: MSPoweruser

OneDrive ve Windows 10 se konečně učí pozastavit synchronizaci souborů

Ohodnoťte tento článek!