OneDrive ve Windows 8.1: synchronizaci už pozastavíte z oznamovací oblasti

0

Integrace OneDrive přímo do Průzkumníka a Windows 8.1 byla bezesporu velká věc. Každý uživatel může hned po rozbalení počítače začít synchronizovat svá data uložená v cloudu. Nemusíte instalovat samostatného klienta, jako třeba v případě Dropboxu. Stávající uživatele to potěší, současně by integrace měla přilákat nové. Spokojení jsou tak všichni, že?

Nikoli, klient ve Windows 8.1 byl oproti tomu předchozímu, jenž se ještě do Windows instaloval ručně, postrádal velkou část funkcí a schopností. Postupně je Redmondští doplňují. Od jara už máme v oznamovací oblasti ikonu, která indikuje činnost. Jak si všiml Paul Thurrott, po červnové porci aktualizací se klient OneDrive ve Windows 8.1 dočkal dalších milých vylepšení.

 

Kdoví, proč se s nimi Microsoft nijak nechlubí. Do teď se po klepnutí na ikonu v oznamovací oblasti otevřela složka v Průzkumníku. Teď v ní najdete šikovnou nabídku, skrze kterou pozastavíte synchronizaci, nebo k ní naopak aplikaci vybídnete, kdyby se vám zdálo, že se s kontrolou změn neobtěžuje. I klepnutí pravým tlačítkem přináší staronové možnosti.

Pouhé dvě položky už nesedí v koutku osamoceně. Opět tu najdete ovládání synchronizace, dále však také přístup do nastavení OneDrive. Odtud pak souborům určíte, aby byly přístupné pouze online, pokud potřebujete uvolnit místo na disku. Případně obráceně předurčíte všem datům, aby byla vždy dostupná i offline. To jste dosud mohli udělat pouze v dotykové verzi OneDrive.

Kontextová nabídkaTento dialog si možná pamatujete z Windows 7
Kontextová nabídka OneDrive | Tento dialog si možná pamatujete z Windows 7

Zdroj: SuperSite for Windows

OneDrive ve Windows 8.1: synchronizaci už pozastavíte z oznamovací oblasti
Ohodnoťte tento článek!