OneNote Clipper na ukládání webů se přerodil na plnohodnotný doplněk pro Chrome

0

Ten, kdo používá OneNote na poznámky a současně brouzdá po webu pomocí Chromu, nechť se zaraduje. Před dvěma měsíci Microsoft uvolnil OneNote Clipper, nástroj k ukládání částí webových stránek do poznámkových bloků. Ten fungoval jako jednoduchý bookmarklet, teď se přerodil v plnohodnotný doplněk. V nástrojové liště vám přibude tlačítko pro ukládání výstřižků.

Tip: OneNote je zdarma pro Windows a OS X. Microsoft oznámil řadu novinek

Doplněk najdete na adrese www.onenote.com/clipper, případně přímo v Internetovém obchodě Chrome. Funkce se s bookmarkletem překrývají, takže o nic ochuzeni nebudete. Pakliže používáte jiný prohlížeč, jste nadále odkázáni na původně uvolněný bookmarklet. Vystřižená stránka se uloží jako obrázek, byť to vám ve OneNote nezabrání ve vyhledávání textů.

 

Druhá část novinek kolem nástroje na organizaci poznámek už bude zajímat výrazně menší část uživatelů. Kdybyste náhodou používali službu Springpad, tak ta končí a ve spolupráci s Microsoftem umožňuje uživatelům poznámky převést do OneNote. Podrobnější informace o migraci hledejte na Office Blogs.

Stránku uložíte klepnutím na tlačítko OneNoteWeb v poznámkách najdete formou obrázku
Stránku uložíte klepnutím na tlačítko OneNote | Web v poznámkách najdete formou obrázku

Zdroj: Office Blogs

Ohodnoťte tento článek!