OneNote již plně podporuje tablety s Androidem a vložíte do něj PDF

0

Microsoft pokračuje v tažení za nejlepším multiplatformním řešením pro vedení poznámek všeho druhu a vyprodukoval důležitý OneNote pro tablety s Androidem. Lépe řečeno, prostředí se přizpůsobí větší obrazovce, pokud je k dispozici. Připomíná teď OneNote pro Windows 8.1. Platí to aspoň pro postranní panel s výběrem poznámkových bloků a oddílů.

S formátováním a dalšími akcemi vám pak pomůže pás karet. Pro Osmičky Microsoft naproti tomu připravil povedenou kruhovou nabídku, takže u Androidu pro změnu zvolil klasiku. V pásu karet najdete mnoho nových možností pro formátování textu. Snazší orientaci v poznámkách přispívají štítky. Především se ale OneNote pro Android naučil, co jsou to ručně psané poznámky.

 

Malé tablety s Windows tím ztrácejí výhodu, protože s perem nyní můžete čmárat i po displeji zařízení s konkurenčním systémem. Kromě dopisování poznámek budete perem označovat a zvýrazňovat text. Vývojáři hlásí též další tradiční vylepšení pro vyšší stabilitu a velmi specificky podporu zařízení LG G3. Nový OneNote najdete na Google Play.

Microsoft souběžně vypustil do světa druhou aktualizovanou aplikaci, tentokráte OneNote pro Windows 8.1. Tu vybavil nejžádanější funkcí – tiskem poznámek i s plnohodnotnými náhledy. Uživatelé si vysnili také práci s PDF. Takže do OneNote vložíte soubor v tomto či jiném podporovaném formátu a obsah se zobrazí mezi poznámkami.

Tato funkce již byla dostupná na desktopech a na zařízeních s iOS. OneNote pro Windows 8.1 si práci s perem osvojil již dávno, ale teprve teď s ním a za pomoci kruhové nabídky zvýrazníte digitální text. Pokud nemáte po ruce pero, postačí váš prst.

Zdroj: Office Blogs 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!