OnePlus 6 bude mít výřez v displeji a podle šéfa firmy je to správná věc

5
Šéf OnePlus obhajuje výřez v displeji

Pete Lau, zakladatel a šéf OnePlus, potvrdil, o čem se v posledních týdnech šeptalo. Chystaný OnePlus 6 bude mít výřez v displeji podobně jako iPhone X, Huawei P20, Asus ZenFone 5Z a další telefony. Ostatně, sesterská společnost Oppo již uvedla telefon R15, který vykousnutí obsahuje také.

Lau paradoxně obhajuje designové rozhodnutí u produktu, který ještě firma nepředstavila. Výřez je podle něj správná věc. Jejich cílem je dostat do telefonu co největší displej. Výřez s foťákem a senzory tak neubírá kus obrazovky, ale naopak kousky displeje vedle něj využívají prostor, který by jinak ležel ladem.

Ve většině případů v těchto částech budou hodiny, stav signálu nebo notifikační lišta. Uživatelé si budou moci nastavit i kompatibilní mód, aby u přehrávače videa nebo her obraz nepřetékal, ale zastavil se u výřezu. Virtuální úhlopříčka se tak zmenší, ale v obraze nebude nic rušit. A nerozsvícený (černý) proužek AMOLEDu bude vypadat nenápadně.

OnePlus se dle Laua snaží udělat co nejjasnější, s nejpřirozenějším barevným podáním a výřez je daní, kterou jsou ochotni obětovat. Vyhnout se tomu nejde. Miniaturizace předního foťáku by zhoršila snímky, výsuvné foťáky prý nejsou spolehlivé řešení. A jejich umístění ve spodní bradě není přirozené. Mimochodem, spodní brada v telefonu také zůstane, protože mj. ukrývá kabely spojující displej a základní desku.

OnePlus 6 bude mít výřez v displeji a podle šéfa firmy je to správná věc
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Istu logiku to ma pokial je cielom vyplnit vsetky nevyuzite plochy displejom… ale preco ? Nie je vobec potrebne takto tlacit… taky LG V30 ma hornu (ale aj dolnu) bradu uplne minimalnu a tych par milimetrov neriesi dokopy nic, len naburava celkovy vzhlad a vytvara nutnost softveroveho hladania kompromisov…