OnePlus 8 konečně nabídne bezdrátové nabíjení. A hned ve velkém stylu

1
oneplus 8 pro leak 1600
Takhle bude vypadat OnePlus 8 Pro
-
Zdroj: 91mobiles / OnLeaks

Příští úterý 14. dubna budou mít premiéru telefon OnePlus 8 Pro. Sama čínská společnost již prozradila jeden z taháků – bezdrátové nabíjení. Firma se před nedávnem stala členem skupiny WPC, ale stejně jako další výrobci překročí specifikace definované standardem Qi. Ten v „aktuální“ čtyři roky staré verzi podporuje nabíječky s výkonem až 15 W, avšak OnePlus nabídne dvojnásobek (tedy 30 W).

Bezdrátové rychlonabíjení nazývá Warp Charge 30 Wireless. Telefon nabije z nuly na padesát procent za půl hodiny. Důvod, proč s firma s nasazením bezdrátového nabíjení tak otálela, byl právě v rychlosti, potažmo výkonu. Klasický drátový Warp Charge patří mezi nejrychlejší nabíjecí metody a OnePlus nechtělo, aby se bezdrátová varianta tolik lišila.

Firma na svém blogu popisuje, že účinnost její technologie je až 97 %, takže jen minimum energie se přemění na teplo místo elektrického proudu. Dobíjení má být zároveň bezpečné, zvláštní čip bude sledovat a upravovat napětí i proud, aby nedocházelo k extrémnímu zatěžování akumulátoru. OnePlus 8 Pro ale půjde dobíjet i libovolnou Qi podložkou, která podporuje základní 5W profil či rozšířený 10W. Telefon nabídne též reverzní dobíjení, což se bude hodit například pro sluchátka.

TIP: OnePlus 7T Pro je asi nejnudnější upgrade v historii mobilů

PS: Na WinFuture.de již s týdenním předstihem ukázali fotografie a také kompletní specifikace OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro.

Zdroj: OnePlus, 91mobiles

OnePlus 8 konečně nabídne bezdrátové nabíjení. A hned ve velkém stylu
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

1 komentář