OnePlus se pouští do výroby klávesnic. První model je mechanický a lze jej postavit na výšku

0
OnePlusFeaturing Keyboard 81 Pro
OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro
-
Zdroj: OnePlus

OnePlus se vrhá do výroby klávesnic. Na trh přijde s mechanickou bezdrátovou klávesnicí připravenou pro Windows i Mac. Pod názvem Featuring Keyboard 81 Pro má jít do prodeje v dubnu, a pokud se bude prodávat u nás, jistě bude bez diakritiky a pouze ve variantě ANSI.

Na pohled kompaktní model obsahuje jen alfanumerickou část bez čísel napravo. Zato s netradičním provedením stránkování (PgUp, PgDn) a zajímavým multifunkčním kolečkem. Celkem obsahuje 81 kláves.

Na boku klávesnice je přepínač pro použití s Windows či Macem. Ale funguje i se systémy Linux, Android či iOS. Klávesnice nemá překážet, a pokud budete chtít stůl používat zrovna na jinou činnost, půjde postavit na výšku.

OnePlusFeaturing Keyboard 81 Pro obr2
Klávesnici lze postavit na výšku

OnePlus jako typ spínačů uvádí Winter Bonfire (tactile), nebo Summer Breeze (lineární). Jejich design je pak odlišný prohozenými barvami samotných kláves. Chlubí se však tím, že má klávesnice být tichá, respektive odhlučněná pomocí těsnění.

Klávesnice se nabíjí přes konektor USB-C, spojení pak funguje přes Bluetooth. Pomocí přepínače ji ale můžete používat i jako drátovou. Výdrž na nabití má být i při zapnutém RGB osvětlení až 100 hodin. Akumulátor má kapacitu 4000 mAh.

OnePlus je známý hlavně jako výrobce smartphonů. Spadá pod koncern BBK Electronics spolu s dalšími čínskými značkami jako Oppo, Realme či Vivo. Respektive OnePlus je přímo dceřinkou značky Oppo. Jeden ze zakládajících šéfů Carl Pei značky OnePlus nyní řídí Nothing.

Zdroj: OnePlus

OnePlus se pouští do výroby klávesnic. První model je mechanický a lze jej postavit na výšku
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů