OnePlus soustředí své síly na jeden systém. HydrogenOS sloučí s OxygenOS

0

Čínský OnePlus, který spadá pod Oppo, překvapil solidními telefony. První zařízení na trh přicházela se Cyanogen OS, jenže partnerství skončilo. OnePlus se nemohl v Indii s původním systémem prodávat. Firma ale rychle připravila alternativu. Nazývá se OxygenOS a nynější telefony pohání právě tento systém. Možná nevíte, že existuje odnož, jež byla pojmenována HydrogenOS a najdete ji na přístrojích určených pro čínský trh.

Tyto dva systémy budou sloučeny. Firma tak nebude muset tříštit síly a pro zákazníky a zákaznice bude výsledkem také rychlejší vývoj. Sloučením ovšem získáte systém, který bude více podobný tomu druhému. Přizpůsobení HydrogenOS čínskému trhu spočívá v tom, že více připomíná prostředí iOS. První změny spatříte v aktuálně testované verzi OxygenOS 3.5, který je založený ještě na Androidu 6.0.1.

První reakce dle očekávání oznamují zklamání z toho, že se firma odklání od čistého zážitku, který se v mnohém podobal Nexusům. Na druhou stanu je pro malý podnik náročné spravovat dvě samostatné verze operačního systému a sloučení povede ke svižnějšímu vývoji, po němž uživatelstvo volalo. Jen aby firmě změny nepoškodily pověst na západních trzích, které se od asijských liší. Dva různě vypadající systémy OnePlus do svého repertoáru nezařadil jen tak z nudy.

Zdroj: xda-developers via Neowin

OnePlus soustředí své síly na jeden systém. HydrogenOS sloučí s OxygenOS

Ohodnoťte tento článek!