OnePlus chce konkurenci zatopit v nové oblasti. Vyrobilo svou první TV

0

Dravý čínský výrobce nás celé léto vnadil na svůj chystaný televizor. Novinka jménem OnePlus TV je tady. Zatím je dostupná jen v Indii, ale ve čtvrtek současně s premiérou smartphonu OnePlus 7T se dozvíme také detaily o evropské distribuci. Je na co se těšit?

Na první pohled vypadá jako většina moderních televizorů. Má 55palcovou úhlopříčku s rozlišením 4K a minimální rámečky okolo. Jedním z designových výstřelků je soundbar, který se automaticky vysune z těla po zapnutí, protože… proč ne. OnePlus sáhl po LCD VA panelu s QLED podsvícením, který slibuje vysoký jas, dobré barevné podání i HDR ve všech aktuálních formátech jako Dolby Vision, HDR10, HDR10+ a HLG.

Zvuk s podporou Dolby Atmos vychází z osmi reproduktorů o celkovém výkonu 50 W. Kdo si nevystačí s integrovaným řešením, ten může připojit audio systém přes optický digitální výstup nebo jeden ze čtyř HDMI 2.0. K síti se OnePlus TV připojí přes Wi-Fi 802.11ac nebo Ethernet. Z konektorů pak na těle najdeme ještě televizní koaxiál, analogový kompozitní vstup a trojici USB. A přes Bluetooth lze spárovat bezdrátová sluchátka.

Coby systém výrobce zvolil Android TV, který již používají například Sony nebo Philips. To znamená dobrou nabídku multimediálních aplikací či her a integrovaný Chromecast, ale na druhou stranu omezenou podporu českých internetových televizí, které se spíš zaměřují na platformy Smart TV od Samsungu a LG.

TIP: OnePlus 7 a 7 Pro jdou s „nízkou“ cenou opět proti těm nejlepším

OnePlus TV Pro se v Indii prodává za 100 000 rupií, což je v přepočtu 40 000 Kč s DPH. Levnější model OnePlus TV (nePro) je za 70 000 rupií (28 000 Kč). Liší se jen stojanem a tím, že nemá výsuvný soundbar, ale čtveřici reproduktorů uchovává v pevném těle.

Zklamání?

Šéf čínské společnosti Pete Lau dopředu lákal na highendové parametry a tvrdil, že jejich televizor bude soupeřit se špičkou od Samsungu či Sony. První testy ale přinesly vystřízlivění. Kupříkladu GSMArena má hned několik výtek vzhledem k tomu, kolik novinka stojí. OnePlus má jen 60Hz panel a edge podsvícení s 16 zónami, z čehož vyplývá ne moc dobrá homogenita obrazu a nekvalitní HDR. Slabší jsou i pozorovací úhly (u VA panelu to nepřekvapí).

Jejich první kus měl navíc pokažený výsuvný mechanismus, což výrobce nedělá dobrou vizitku. Výtky jsou i k jednoduchému dálkovém ovladači, chválí se ale naopak mobilní aplikace. Aby toho nebylo málo, výrobce použil pomalý čipset MediaTek MT5887 (4× 1,5 GHz A53 + Mali-G51), takže na nějaké velké hraní titulů z Play Storu televizor také nebude.

Zdroj: OnePlus

OnePlus chce konkurenci zatopit v nové oblasti. Vyrobilo svou první TV
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů