Online-convert.com: Převádíme (nejen) video online

0

Webové (a také cloudové) služby jsou stále běžnější a nabízí funkce, na které jsme dříve potřebovali instalovat mnohdy i několik aplikací (často také licencovaných). To je zrovna případ převodu multimediálních souborů mezi nejrůznějšími formáty.

Díky službě na adrese www.online-convert.com jsme schopni naprostou většinu převodů uskutečnit online bez nutnosti instalovat jakoukoli aplikaci. Stačí nám pouze připojení k internetu (o rychlosti odpovídající velikosti konvertovaných dat) a znát formát, do kterého potřebujeme data převést. O zbytek se již postará webová aplikace.

Jaké jsou výhody a nevýhody

První a zcela zásadní výhodou je již zmíněný fakt – nemusíme instalovat žádné aplikace. Stačí nám pouze samotná multimédia (či jakákoli další podporovaná data). Na výběr je opravdu hodně možností, jejichž přehled naleznete v přiložené tabulce.

Webová služba je také poměrně univerzální, takže dovoluje převody nejen audia nebo videa, ale také dokumentů, obrázků, zvládá převod do PDF, převody archivů, případně dokáže vygenerovat Hash (ať už vložením textu přímo do webového formuláře, nebo nahráním zdrojového souboru s textem).

Drobnou nevýhodou je samotná závislost na internetu a internetovém připojení. Je tedy sice praktické převést si písničku nebo dokument, na druhou stranu ale bude komplikovanější převod videa v řádech stovek megabajtů. Čím větší soubor tedy plánujeme převést, tím větší objem dat bude potřeba nahrát na web a následně také soubor v novém formátu stáhnout zpět do počítače.

Ačkoli je celá služba poskytována primárně zdarma, registrace bez poplatku s sebou nese jistá omezení mimo jiné právě v limitu velikosti konvertovaného souboru. Pokud nechceme za službu platit, můžeme převádět pouze soubory o maximální velikosti 100 MB.

Poslední maličkost je jazyk webu – celá služba je v angličtině, proto je nutná alespoň základní znalost anglického jazyka. Vystačíte si ale opravdu se základy, většina ovládacích prvků má velmi intuitivní charakter a máme vyzkoušeno, že i lidé bez znalostí angličtiny byli schopni pomocí této služby provést převod.

Převádíme soubory

Prvním krokem je výběr cílového formátu, což si ukážeme na příkladu audio souboru MP3, který převedeme do formátu OGG. Na webu v sekci Audio converter vybereme cílový formát (v našem případě tedy Convert to OGG).

 

Na nově otevřené stránce vybereme zdrojový soubor k převodu (Upload your audio you want to convert to OGG), alternativně můžeme ještě provést dodatečná nastavení (kvalita výsledného souboru a podobně) a celý proces zakončíme kliknutím na tlačítko Convert file.

Tím je zahájeno nahrání (uploadování) souboru na web a posléze proběhne i samotný převod, který je zakončen automatickým stažením výsledného média.

Konvertujte soubory online Konvertujte soubory online

V tuto chvíli je proces převodu u konce a my máme možnost soubor znovu stáhnout, smazat ze serveru, nebo dokonce poslat odkaz na soubor na email (případně jej i přidat jako přílohu). Pokud soubor ze serveru nesmažeme manuálně, dojde k jeho automatickému smazání během následujících 24 hodin.

Naše dojmy ze služby

V rámci testování jsme provedli několik převodů – video, audio, dokumenty a obrázky. Všeobecně lze říct, že služba funguje překvapivě dobře a svižně, takže by neměl být problém s převodem i větších souborů (testováno na lince o rychlosti 100/100 megabitů za sekundu).

Je tedy jednoznačně možné službu doporučit, jak pro převod dokumentů nebo fotografií všech možných formátů, tak také videí a větších souborů, tedy za předpokladu, že vlastníte dostatečně rychlé internetové připojení.

Převod možný odkudkoli

Vzhledem k tomu, že má služba podobu webové stránky, můžete ji využít odkudkoli, bez ohledu na to, na jakém jste zrovna počítači (doma, v práci, u známých) a nepotřebujete žádné aplikace, stačí pouze funkční připojení k internetu.

Podporované cílové formáty

Audio: AAC, AIFF, FLAC, M4A, MP3, OGG, OPIS, WAV, WMA

Video: 3G2, 3GP, AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG-1, MPEG-2, OGG, WEBM, WMV, dále videa pro zařízení Android, Blackberry, iPad, iPhone, iPod, Nintendo DS, PS3, PSP, Wii a XBOX 360

Obrázky: BMP, EPS, GIF, HDR/EXR, ICO, JPG, PNG, SVG, TGA, TIFF, WBMP, WebP

Dokumenty: DOC, DOCX, Flash, HTML, ODT, PDF, TXT

Formáty pro Ebooky: AZW, ePub, FB2, LIT, LRF, MOBI, PDB, PDF, TCR

Archivy: 7Z, TAR.BZ2, TAR.GZ, ZIP

Hash: Adler32, Blowfish, CRC-32, CRC-32B, Gost, Haval-128, htpasswd Apache, MD4, MD5, RIPEMD-128, RIPEMD-160, SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512, Snefru, Tiger-128, Tiger-160, Tiger-192, Whirlpool

Online-convert.com: Převádíme (nejen) video online
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas