Online mapy můžou být ještě lepší. Díky umělé inteligenci najdou vyfocené objekty

1
Planeta Země
Ilustrační foto (zdroj: PIRO4D / Pixabay)

Seznam, Google, Microsoft i další provozovatelé online map se pyšní detailními leteckými snímky i propracovaným vyhledáváním míst. Jenže všechna ta místa musel někdo označit a popsat, jinak byste nic nenašli.

Americký startup Descartes Labs pracuje na technologii, která bude neoznačené snímky prohledávat pomocí umělé inteligence. Místo konkrétní adresy či podniku vám například zobrazí všechny solární farmy, fotbalové stadiony, letiště nebo zkrátka vizuálně podobná místa/objekty podle těch, která označíte.

S demoverzí nové služby si můžete pohrát na této stránce. K dispozici jsou tři zdroje map. Nejlepší data poskytla americká NAIP, jde o letecké snímky USA s rozlišením 1 metr. Satelit PlanetScope pokrývá Čínu v rozlišení 5 metrů na pixel. Pro zbytek světa slouží snímky z družice Landsat 8 s rozlišením 20 metrů.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Všimli jste si že když dáte na google maps letecké snímky tak na některých místech jsou odstraněné koruny stromůa je vidět co je pod tím stromem? Celkem brutálně jsme pod dohledem. eSTBácký sen.