Sony má dárek pro „neplatiče“. Online multiplayer na PS4 je až do pondělí zdarma

1
Call of Duty: WWII
Call of Duty: WWII

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Všechny aktuální generace herních konzolí mají zpoplatněný online multiplayer, bez předplatného si s kamarády přes internet nezahrajete. Výrobci tím mj. kompenzují snižující se cenu konzolí. Jen považte. Když přišel na trh PlayStation 2, Sony si účtovalo 20 000 Kč. Za PS3 to bylo již 17 000 Kč, za PS4 dokonce jen 10 500 Kč. Levný hardware je dotován službami a hrami.

Sony proto již od PS3 a Microsoft od Xboxu 360 zpoplatnilo online hraní, Nintendo tak u Switche učiní příští rok. PlayStation Now stojí 210 Kč na měsíc či 1560 Kč na rok. Xbox Live Gold je standardně za 149 Kč měsíčně nebo 1499 Kč na rok. Switch Online bude za 4 eura (100 Kč) na měsíc a 20 eur (512 Kč) na rok.

Proč o tom píšeme? Sony si připravilo dárek. Od dneška 15. listopadu od 11:00 do pondělí 20. listopadu v 11:00 zpřístupní bezplatný online multiplayer pro všechny evropské hráče na PS4. Každý si tak může poměřit síly ve střílečkách, závodech nebo sportovních hrách s borci na druhém konci světa. Sony doufá, že nabídkou zaujme tak, aby si pak dosavadní neplatiči předplatné zakoupili.

Do pondělí je zdarma jen zmíněný multiplayer. S plnohodnotným předplatným PlayStation Plus dostanou hráči i další výhody. Každý měsíc získají slevy ve Storu, 10GB cloudové úložiště pro uchování postupu ve hrách a také dvě hry pro PS4. Aktuálně Worms Battlegrounds a plošinovku Bound.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. PC MASTER RACE.
    Ne teď vážně, platit za multiplayer je hrozný. Tyhle konzolový poplatky mě právě od konzole odrazují, ačkoliv koncept hraní na sedačce v obýváku u pořádné televize je super.