OnLive končí, naposledy si zahrajete 30. dubna. Patenty kupuje Sony

0

Cloud byl v posledních letech zřejmě nejvýraznější buzzword celého odvětví informačních technologií. Spotify, Netflix a další postavili své podnikání na streamování audiovizuálního obsahu z cloudu. OnLive doufalo, že to samé dokáže s hraním. Po necelých šesti letech existence však první a asi nejznámnější poskytovatel streamovaných her končí. Služba bude dostupná do konce dubna, poté budou servery nadobro vypnuty.

Schéma fungování služby OnLive

OnLive za dobu své existence již jednou málem zbankrotovalo, v roce 2012. V roce 2014 zavedlo propojení s účtem na Steamu, díky němuž si hráči na OnLive nemuseli kupovat hry, které již vlastnili. Ani to ale OnLive nezachránilo. Zahraniční magazíny informují o tom, že firmu „koupilo a zabilo“ Sony, což zřejmě není úplně pravda – OnLive na svých stránkách píše jen o prodeji „důležitých částí“ (tedy patentů a dalšího intelektuálního vlastnictví). Na výsledku to nicméně nic nemění, OnLive končí a tentokrát je konec s největší pravděpodobností definitivní.

 

Pro Sony, jenž v minulosti spolklo konkurenční službu Gaikai a vytvořilo z ní službu Playstation Now určenou pouze pro své konzole, je nákup OnLive logickým krokem. Ačkoliv japonská firma má ve streamování her přetrvávající důvěru, na základě dosavadní historie a rozšíření lze říct, že zlatý důl v tom asi není.

Zdroj: OnLive, The Tech Report

Ohodnoťte tento článek!