OnLive nyní dovede na iPadu zprostředkovat Windows

0

Původně malý a relativně nesmělý projekt OnLive se zhruba před rokem a půl probojoval na trh s myšlenkou streamovat hry přes Internet. To znamená, že hra ve skutečnosti běží na vzdáleném serveru, zatímco vy pouze přijímáte obraz. Jako byste sledovali video. Samozřejmě vám k tomu stačí slabší neherní stroj. Dá se říct, že si firma zrovna vybrala těžkou obtížnost. Při hraní záleží na rychlé odezvě, servery se navíc musí vypořádat s náročnými operacemi.

Tip: Google pracuje na cloudovém hraní pro Chrome

Přesně naopak je tomu u nového nápadu. OnLive se zamyslelo nad tím, kterými směry se lze rozšířit. Velice rychle se rozhodlo, že jedním z nových směrů bude tablet iPad. Pakliže na něm chcete pracovat (a myslíte to vážně), přijdou vhod Windows s plnohodnotným Wordem a dalšími důležitými programy. Samozřejmě si na iPad těžko nainstalujete operační systém od Microsoftu, velice prostě naopak působí myšlenka prostředí Windows do tabletu streamovat prostřednictvím klienta.

Přesně tak to OnLive dělá s hrami. A při psaní do Wordu snesete horší klidně odezvu, nežli při střílení emzáků. Aplikace OnLive Desktop bude oním spojovníkem mezi světem iOS a Windows. Stav programů se bude ukládat, pro svá data bude mít každý uživatel k dispozici zdarma 2 GB prostoru. Později se má OnLive Desktop prodrat na iPhone a Android, navštíví dokonce i stolní počítače od Applu a Microsoftu. Aktuálně nefunguje na 3G připojení, vyžaduje buď 4G síť, nebo Wi-Fi.

Zdarma dostupnou variantu brzy doplní placená, která vám nabídne 50 GB prostoru za deset dolarů měsíčně. Zde si také budete moci instalovat vlastní aplikace.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Desktop nebude na tabletech dostupný vůbec, ani Intelu nebude nadržováno“
    To by mě zajímalo, jak tohle chtějí technicky provést, jak OS pozná, že je na netbooku nikoli tabletu typu transformer…a k čemu by vůbec bylo dobré blokovat funkční desktop? Spíš si myslím, že budou tablety na hraní (s ARM, metrem a bez klávesnice) a tablety na práci (s desktopem a nejspíš připojitelnou klávesnicí…těžko říci zda jen s x86 nebo i s ARM procesory)

  2. Místo aby se šlo konvertibilní cestou tj. umožnit na zařízení práci jak stylem tablet či notebook (kompatibilita, výkon, výdrž, hmotnost, ergonomie … k čemuž je technologie v dnešních ultraboocích skoro ideální), prohlásí se tma za standard.

    Zlatý konvertibilní Aspire 1420P s W7 a rezistivním displayem!