OpenSignalMaps: A jaké je je pokrytí u vás? (mapa)

0

Celosvětová mapa pokrytí mobilních sítí se hodí, zvlášť když ji nekreslí optimističtí operátoři, ale samotní uživatelé. OpenSignalMaps je pěkný mashup využívající mapových podkladů Googlu, na které jsou zakresleny vysílače (BTS) a také sítě Wi-Fi.

Databázi připojení přitom budují samotní uživatelé prostřednictví aplikace pro Android, ale už se chystá také verze pro iOS. Tvůrci slibují, že aplikace neodesílá žádná soukromá a zneužitelná data. OpenSignalMaps ale dokáží rozližovat různé modely telefonů, protože ty mají také odlišnou úroveň signálu.

V tuto chvíli je v databázi zaznamenáno 625 839 vysílacích stanic a 626 různých sítí po celém světě. Pokrytí Česka je dobré, stačí mapku pořádně přiblížit. V pravém panelu lze filtrovat jednotlivé operátory i technologie sítí. Když přepnete na „tepelné mapy“ (heat maps), můžete kontrolovat také sílu signálu. Červená je nejvyšší, modrá nejslabší. Ale v tomto pohledu jste už omezeni menším množství uživatelů s Androidem a navíc nainstalovanou aplikací OpenSignalMaps. Menší vesnice proto zejí mobilní prázdnotou.

OpenSignalMaps OpenSignalMaps

via @jakubcizek

Ohodnoťte tento článek!