Opera 11 pro tablety si už rozumí s Windows 7

0

Schopnosti spolupráce prohlížeče Opera v klasické desktopové s dotykovými obrazovkami nejsou příliš slavné, naopak Opera Mobile určená pro přenosná zařízení je pro multidotekové ovládání přímo přizpůsobena, avšak systému Windows se zatím vyhýbala.

Nyní je však možné stahovat Operu Mobile 11 kompatibilní se systémem Windows 7: máte-li slate počítače poháněné sedmou verzí Windows, popřípadě notebook či počítač s multidotykovým displejem, získáte možnost plynulého posouvání a zoomování webu pomocí svých prstů, veškeré ovládací prvky jsou také dostatečně velké.

Nejedná se však o klasickou desktopovou verzi Opery, hodí se spíše právě na  počítače typu slate (pouze dotekový displej), neboť klade důraz na snadné ovládání pomocí dotyků, před bohatou funkcionalitou a uživatelským rozhraním. Desktopová Opera 11 sice toho nabídne mnohem více, ale u dotykových displejů bohužel selhává. Operu Mobile 11 pro Windows 7 stáhnete zde.

Zdroj: Opera

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Podle mě to už IE9 nedohoní ani po zařazení do Windows Update. Podle StatCounteru má IE8 ještě 5% náskok před FF3.6. Ale IE8 je stále i pro XP, kdežto IE9 ne. A to je stále největší skupina uživatelů, kteří zůstanou buď u IE8, nebo přidají alternativám.