Dnes vyšla finální verze Opery s pořadovým číslem 25 (připomínám, že záložky fungovaly pořádně naposledy ve verzi 12). Vývojáři se chlubí novým systémem záložek, který nazvali vizuální záložky.

Princip záložek je ve velikosti ikon, přičemž fungují podobně, jako Rychlý přístup, jen jich může být více a mohou být organizované ve složkách. Produktový manažer Zhenis Beisekov řekl, že se „přes rok snažili co nejlépe pochopit, co lidi od záložek očekávají“. Podle jejich zjištění „je používají jako způsob, jak zachytit vzpomínky. A protože vzpomínky jsou vizuální, rozhodli jsme se takové udělat i záložky.“

 

Každá záložka je nyní takovou velkou dlaždicí, které můžete při vytváření přiřadit různou ikonu či obrázek, typicky screenshot webové stránky. Kliknete na srdíčko vedle adresního řádku, vyberete obrázek, a zvolíte, kam odkaz uložit. Na výběr je několik předvolených složek, nebo lze vytvořit novou.

Funguje i dřívější způsob, kdy máte lištu záložek pod adresním řádkem a stránky přidáváte přímo do nich přes tlačítko + na liště, nebo ve složkách na liště. Vedle tohoto způsobu tak Opera vlastně přidává vizuální záložky ne nepodobné dlaždicím z Metra.

Mezi další novinky patří integrovaná čtečka PDF, podpora formátů H.264 a MP3 a podpora notifikačních okének webových aplikací (třeba nový mail).

Jako dlouholetý uživatel Opery nebudu současné snažení raději komentovat. No a jak jste jistě čekali, o jejich synchronizaci nepadlo ani slovo, takže stále nefunguje. Lze se pouze přihlašovat k účtu Opery, ale přihlášením to končí.

Zdroj: Opera

Ohodnoťte tento článek!