Opera 37 beta nabízí možnost přehrávání videí v samostatných oknech

0

Norská Opera aktualizovala betaverzi svého prohlížeče na verzi 37.0.2178.19. Kromě obvyklých oprav přináší jednu novou funkci týkající se videa. Což je trochu zvláštní, protože normálně se nové funkce v betaverzích neobjevují, v této fázi se stabilizuje kód s tím, že kdyby něco zlobilo, je možné naopak funkci před vydáním vypustit, resp. ji přesunout do dalšího vydání.

Tentokrát však přibyla možnost přesunout přehrávané video do vlastního okna. Když se budete dívat na video např. na YouTubu, uvidíte na něm dodatečné tlačítko s výmluvným symbolem. Když na něj klepnete, bude přehrávání pokračovat v malém okně. Tedy, velikost okna si můžete přizpůsobit, lze jej volně přesouvat po ploše, takže si ho umístíte, kde se vám to zrovna hodí nejlépe.

Všimněte si tlačítka na videu
Všimněte si tlačítka na videu

K dispozici jsou také ovládací prvky pro přehrávání, takže nejste nuceni se vracet na stránku s původním videem. Přehrávání na původní stránce nicméně pokračuje, a když ji zavřete, ukončí se tím přirozeně i přehrávání v samostatném okně. Milá novinka. Podotýkám, že funguje jen s videy vloženými pomocí HTML, odcházející technologie jako Flash nebo Silverlight podporovány nejsou. Podobnou funkci podle všeho plánuje i Microsoft.

K dalším novinkám v tomto vydání Opery patří výměna protokolu SPDY za HTTP/2 pro prohlížení přes Turbo 2. Jedná se ovšem o neviditelnou úpravu. Dále bylo výrazně optimalizováno blokování reklamy z hlediska paměťových nároků. Opravy rozepisovat nebudu, v případě zájmu si můžete pročíst detailní seznam změn. Instalační programy naleznete na blogu Opera Desktop.

Tlačítko přesune video do samostatného okna. Nebo ho spíš naklonuje
Tlačítko přesune video do samostatného okna. Nebo ho spíš naklonuje

Zdroj: Opera Desktop

Opera 37 beta nabízí možnost přehrávání videí v samostatných oknech

Ohodnoťte tento článek!