Opera 40 Dev přidává rychlé vyhledávání a upravuje zpravodajský obsah

0

V poslední aktualizaci přibyly v Opeře 40 další funkce, jak bylo dříve přislíbeno. Opera 40.0.2280.0 Dev k výběru synchronizovaného obsahu přidává rychlé vyhledávání. Po označení textu na webu se zobrazí nabídka umožňující text zkopírovat či vyhledat. Prohlížeče mají ve výbavě vyhledávání označených pasáží běžně, tentokrát však nemusíte ručně vyvolat kontextovou nabídku.

Podotýkám, že kdyby vám automaticky se objevující nabídka překážela, můžete funkci vypnout. Další vylepšení se týkají zpravodajského obsahu v novém panelu. Seznam 50 nej zpráv (zdráhám se napsat nejdůležitějších, protože nevíme, zda se jedná o důležité či čtené zprávy) přidává na konzistenci, aby každá nevypadala úplně jinak.

Rychlé vyhledávání v Opeře 40 Dev
Rychlé vyhledávání v Opeře 40 Dev

K ladění kosmetických detailů patří odstranění doporučení z postranního panelu. Opera by teď měla vybírat pouze skutečně relevantní zprávy, jež zobrazí na konci přehledu. Pro zprávy obecně platí, že by měly být více personalizované. Opera nasazuje nový vzhled v Rychlém přístupu a na dalších stránkách. Osobně zatím nepociťuji rozdíl.

Vývojářský tým opravil další várku chyb souvisejících s integrovaným VPN. Za zmínku stojí to, že 64bitové sestavení pro Windows oproti minule není dostupné. Při opravování byly s 64bitovou Operou zaznamenány větší obtíže, než se čekalo. Pro výše zmíněnou nabídku pro rychle hledání platí, že zatím nereaguje na změnu DPI tak jako zbytek prohlížeče. Na OS X můžete zaznamenat potíže se zobrazením názvu stránky. Tolik ke známým problémům. Odkazy ke stažení najdete na blogu Opera Desktop.

Zdroj: blog Opera Desktop

Opera 40 Dev přidává rychlé vyhledávání a upravuje zpravodajský obsah

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte