Opera 47: exportování záložek a delší seznam naposledy zavřených stránek

Prohlížeč si pamatuje více zavřených stránek. Co víc si přát?

1
Opera
Opera

Díky mírně zkrácenému vývojovému cyklu se na trh dostává Opera 47 dřív. Minule byly zlepšeny mj. stabilita a spotřeba. Tentokrát jsme se velkých novinek nedočkali, jen pár menších. Konečně můžete exportovat záložky, a to do formátu HTML. Ve výstupním souboru najdete nejen položky z knihovny, ale také obsah Rychlého přístupu.

Kdo využívá čtečku zpráv, může nastavit obnovu zdrojů na jeden ze dvojice nových cyklů: tři nebo šest hodin. Připadalo vám, že nabídka s posledními zavřenými stránkami je zbytečně krátká? Místo deseti si nyní Opera pamatuje až 32 zavřených stránek. Přehrávání videí v samostatném okně by mělo být plynulejší.

Ve Windows 7 byste už neměli zažít blikání obrázků na pozadí při přepínání mezi videy na YouTubu, v macOS by pro změnu mělo přehrávání videí pokračovat i po přepnutí do celoobrazovkového režimu. Autorský tým si pohrál i s barvami a kontrastem favikon. Na seznam typů souborů, které prohlížeč s ohledem na bezpečnost vůbec nedovolí stáhnout, byla přidána přípona SCF. Prohlížeč si stáhnete z www.opera.com.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář