Opera 52: rychlejší blokování reklam a hromadné akce s otevřenými listy

Další příjemná evoluce prohlížeče. Opera umožňuje, abyste označili více listů najednou. Ty pak můžete hromadně zavřít, ale také např. zkopírovat adresy všech označených stránek.

1
Opera
Opera
-
Zdroj: logo: Opera | upravil: Petr Urban / Cnews

Před pár dny byla uvolněna Opera 52 postavená na Chromiu 65. Jak slibovala betaverze, dočkali jsme se efektivnějšího blokování reklam na webech. To v tomto případě znamená, že se stránky načítají rychleji než dřív. Interní test s patnácti weby prozradil, že nová Opera stránky v průměru načetla za 45 vteřin, zatímco Opera 51 – opět při zapnutém blokování – za 54 sekund.

Chrome se svým blokátorem nabídl průměrný čas načtení 81 sekund. Jen podotýkám, že Chrome neblokuje všechny reklamy, ale jen ty nejotravnější. Díky zajímavému přídavku můžete označovat více otevřených stránek najednou. S listy (panely, chcete-li) pak můžete provádět hromadné operace včetně zavírání, ukládání do Rychlého přístupu nebo nově kopírování adres.

Pro označení podržte klávesu Ctrl či ⌘ a pak klepněte na požadované listy. Můžete také podržet Shift a klepnout na vzdálenější list, čímž označíte všechny otevřené stránky mezi aktuálním listem a listem, na který jste klepli. Změněna byla klávesová zkratka pro zavírání webů: podržte Alt a klepněte na list. V prohlížeči si dále všimnete nových animací při různých technických potížích s načítáním.

Opera 52 přidává hromadné akce s listy
Opera 52 přidává hromadné akce s listy

Dvaapadesátou řadu prohlížeče Opera si můžete stáhnout z www.opera.com.

Opera 52: rychlejší blokování reklam a hromadné akce s otevřenými listy
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95.56%) 9 hlasů

1 komentář