Opera 54 beta tlačí zprávy do Rychlého přístupu. Příště se dočkáme přepracovaného nastavení

Ti, kdo využívají integrovanou čtečku zpráv, se mohou těšit na snazší přístup v Opeře 54. Pokračují také práce na Opeře 55, která předělává podobu nastavení aplikace.

0
Opera
Opera
-
Zdroj: Opera

Nedávno byla uvolněna ve finální verzi Opera 53, takže není žádným překvapením, že na úroveň betaverze postoupila Opera 54. Vývojový tým se pravidelně věnuje zlepšování, ale také zviditelňování integrovaného agregátoru zpráv z internetu. Tento agregátor teď začíná zobrazovat zprávy také v Rychlém přístupu.

Nijak extrémně neruší, zobrazí se jen několik titulků ve spodní části Přístupu – navíc jen za předpokladu, že máte v okně dostatek místa. Když se posunete dolů, dojde k plynulému přepnutí do agregátoru. Jde tedy o způsob, jak dát najevo, že se v prohlížeči nachází funkce pro procházení zpráv. Navíc se tím zjednodušuje přístup do dané sekce.

Z Rychlého přístupu se snadno přepnete do přehledu zpráv
Z Rychlého přístupu se snadno přepnete do přehledu zpráv

Pakliže vás tento způsob konzumace zpráv nezajímá a preferujete raději čistší prostředí prohlížeče, můžete zobrazování zpráv v Opeře zcela vypnout přes nabídku nastavení přímo v Rychlém přístupu.

Zprávy můžete vypnout v nastavení v Rychlém přístupu
Zprávy můžete vypnout v nastavení v Rychlém přístupu

Aktualizace a obnova na jednom místě

Oproti předchozí řadě byla přidána jednotná sekce informující o dané verzi prohlížeče a umožňující provedení aktualizace, kde současně můžete zahájit obnovu prohlížeče do továrního nastavení. Nadále platí, že ale nemusíte provést kompletní obnovu. První varianta zachová vaše data a část nastavení, byť dojde k vyčištění dočasných souborů nebo deaktivaci rozšíření.

Tato funkce byla dříve pohřbena v nastavení aplikace. Jak jsem předeslal, na stejné stránce se nachází pro dotek příjemné modré tlačítko pro provedení aktualizace, případně kontrolu dostupnosti aktualizací. Zvláštní je, že původní stránka „O aplikaci Opera“ zůstala na svém místě, přitom už teď nemá smysl do ní chodit.

Jedna novinka v Opeře 55

O den dříve vyšlo také nové sestavení Opery 55 Developer. Tato raná vývojová verze nabídla jedinou novinku. Jestliže předchozí řada přidává jednotnou stránku pro obnovu a aktualizaci prohlížeče, do stejného grafického stylu bylo převedeno nastavení aplikace. S tím bylo přeorganizováno, takže se teď jedná o jedinou dlouhou stránku, která se po klepnutí ještě roztáhne o tzv. pokročilé předvolby.

Nastavení už není rozčleněno do hlavních sekcí, získalo nový grafický styl
Nastavení už není rozčleněno do hlavních sekcí, získalo nový grafický styl

Operu 54 beta, ale také Operu 55 Dev si stáhnete z webu www.opera.com/computer/beta.

Opera 54 beta tlačí zprávy do Rychlého přístupu. Příště se dočkáme přepracovaného nastavení
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 6 hlasů