Rychlý přístup a příkazy pod adresním řádkem? Opera experimentuje

Proč prostor pod adresním řádkem nevyužít?

1
Opera developer
Opera developer

Vývoj Opery 56 započal 2. července. Nebo ten den aspoň vyšlo první veřejné testovací sestavení. Jak to bývá, skutečně zajímavé novinky nastoupily až s odstupem. Vývojový tým uvedl, že se soustředí na zlepšení výkonu. Později do prohlížeče přidal možnost vyhnout se přidávání sponzorovaného obsahu k záložkám a do Rychlého přístupu. Jedná se samozřejmě o volitelnou funkci.

Pokud vás netěší, že se tyto položky v prohlížeči znovu objeví nějakou dobu poté, co je smažete, na stránce opera:flags najděte a aktivujte předvolbu Partner bookmarks opt-out option. Pak stačí smazat již přidané sponzorované položky, nové by se ale už v Opeře objevit neměly. Druhé zajímavější sestavení dorazilo posledního července.

Opera experimentuje s podobou nabídky, jež se otevře, když přejdete do adresního řádku. Když do něj klepnete myší, objeví se v nabídce pod ním weby z Rychlého přístupu a také pár příkazů. K těm patří uložení stránky do souboru PDF, vyfocení snímku, příkazy pro kopírování a vkládání atd. Tato nabídka se ovšem nezobrazuje, když se nacházíte přímo v Rychlém přístupu, kde by její umístění zcela postrádalo logiku.

Tip: Doplňky z Chromu oficiálně v Opeře. Jak provést instalaci?

Nabídka s příkazy je užitečná zejména na dotekové obrazovce. Opera 56 pak dále relativně nedávno předělanou stránku s nastavením rozdělila do čtyř sekcí oproti původním dvěma. Vývojový tým si slibuje, že takto bude stránka přehlednější. Šestapadesátá řada prohlížeče zatím neopustila kanál Developer, takže pokud si chcete počkat na stabilní vydání, budete muset ještě nějakou dobu vydržet. Odkazy pro stažení Opery developer naleznete na blogu produktu, případně níže:

Nabídka pod adresním řádkem zahrnuje Rychlý přístup a pár užitečných příkazů
Nabídka pod adresním řádkem zahrnuje Rychlý přístup a pár užitečných příkazů
Rychlý přístup a příkazy pod adresním řádkem? Opera experimentuje
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.64%) 11 hlasů

1 komentář

  1. vymyslaju same p..ny namiesto toho aby vratili funkcie z 12.* a starsich verzii. Je to akoby skusali novy recept na gulas a skusali tam davat kapustu, uhorky… Chcete dobry gulas? uvarte ho podla stareho receptu!