Chcete nahrát soubor? Opera 71 k vložení nabídne poslední stažené položky

3

V půlce září Opera 71 nabídla pár malých novinek a v rychlosti se k nim vrátíme. Především teď upozornila na ještě jedno vylepšení, o němž nemluvila. Vezměme to chronologicky. Za prvé můžete skupinám stránek a komunikátorům v postranním panelu přiřazovat vlastní klávesové zkratky pro rychlé přepínání. Při hledání obsahu v panelech tlačítkem zobrazíte více výsledků než dříve.

Do historie byla přidán filtr pro omezení záznamů podle data. To se hodí v případě, že si pamatujete, kdy jste stránku navštívili, ale nevybavíte si její název. Také novým tlačítkem smažete vybrané záznamy místo celé historie.

A konečně, v Opeře 71 se nachází novinka jménem Easy Files. Jednoduše řečeno vám při nahrávání souborů (např. příloha e-mailu) ukáže a umožní zvolit poslední stažené soubory, ale i poslední položky ze schránky. Prohlížeč se tímto snaží usnadnit práci s položkami, které vám nedávno prošly pod rukama a může dávat smysl, že právě s nimi chcete pracovat. Teprve dalším klepnutím na vložený odkaz otevřete standardní prostředí operačního systému pro výběr souborů.

Chcete někam nahrát soubor? Opera vám jako první k vložení nabídne soubory naposledy stažené, případně položky ze schránky Zdroj: Petr Urban / Cnews

Zdroje: blog Opera Desktop (1, 2)

Chcete nahrát soubor? Opera 71 k vložení nabídne poslední stažené položky
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Pribudla ešte jedná novinka a ňou je rýchla synchronizácia s mobilnými verziami (len pomocou QR kódu a bez registrácie) a plusom je Opera Flow aj pre mobilnú verziu (doposiaľ len pre Opera Touch). Vďaka Opera Flow, ktorá je nad rámec klasickej synchronizácie si človek medzi zariadeniami presúva nielen odkazy a poznámky, ale aj súbory.

  2. Operu už jsem opustil před dvěma lety… Je pořád tak zpomalená při načítání(náběhu), nebo už se to zlepšilo ? Tenkrát jsem měl silný dojem, že tam dali příliš modulů a prostě se to vzájemně brzdilo. Nyní jedu na Comodu, kliknu a jsem v prohlížeči….