Opera integruje Spotify, Apple Music a YouTube Music. Jak to funguje?

7

V posledních měsících Opera přidává další a další aplikace do postranního panelu. Není to složité, v podstatě jen přidá zástupce do panelu a v plovoucím okně se tato webová aplikace zobrazuje podobně, jako kdybyste ji nechali otevřenou ve standardním listu (panelu nebo kartě, chcete-li).

Tentokrát se v postranním panelu objevují hudební služby Spotify, Apple MusicYouTube Music. Na rozdíl od komunikátorů ale v panelu nesvítí tlačítko pro každou službu zvlášť. Pod tlačítkem hudebního přehrávače si zvolíte, k jaké službě se chcete přihlásit a používat ji. Přehrávání tedy pochopitelně pokračuje nejpozději do chvíle, než prohlížeč ukončíte.

Přehrávání Opera pozastaví ve chvíli, kdy si v prohlížeči pustíte video či jiné audio. Přehrávání pak znovu zahájí, až skončíte. Automatické pozastavení jsem vyzkoušel a není to planý slib. U některých hudebních služeb platí, že při přehrávání v prohlížeči není hudba dostupná v nejvyšší nabízené kvalitě. Standardní přehrávače mohou být lépe integrované se systémem. Výjimku tvoří YouTube Music, jenž existuje pouze jako webová aplikace.

Opera zatím podporuje tři hudební služby Zdroj: Petr Urban / Cnews

Opera se nicméně integraci snaží dohnat a podporuje ovládání pomocí multimediálních kláves. Ovládat jej můžete rovněž minipřehrávačem, jenž se ukáže, když nad příslušným tlačítkem v postranním panelu podržíte ukazatel myši. Můžete se i přepínat mezi všemi třemi podporovanými službami. Přehrávače nejsou součástí nové hlavní verze, nýbrž byly implementovány do verze 72, jež původně vyšla 21. října.

Zdroj: Opera Desktop

Opera integruje Spotify, Apple Music a YouTube Music. Jak to funguje?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

7 KOMENTÁŘE

 1. Dobré vychytávky, ale kazí jim to vývojáři webových aplikací. I taková hloupost jako messenger se stále laguje. Nevím, jaké jsou požadavky na konektivitu a HW, ale očekával bych, že na takovou blbost bude stačit i7-7600U, 16GB RAM a 1Gbps net s latencí na facebook 0,7ms a odezva bude minimálně stejná jako když si pustím CS. Bohužel je většinou horší…
  Takže webové aplikace sice vývojáři rychle splácají, ale ať si ty pomalé nechutnosti sežerou a dodají pořádného nativního klienta. Zas tolik práce by to nebylo.

 2. Až se naučí uživatelsky definovaná gesta myší, která uměla stará Opera, budu nad tím uvažovat. Kdysi jsem používal i Operu mini na Androidu, ale od té doby, co blokuje webové reklamy, aby záhy pouštěl svoje bannery, šel z mobilu pryč. Teď jedu primárně na PC i mobilu přes Vivaldi a nemám důvod se vracet. Sorry Opero, kdysi jsem tě měl fakt rád…

  • Jsem téhož názoru. Může být i náchylnější na nestabilitu a to nemluvím o bezpečnostních dírách které se mohou vyskytnout. Mám dojem že se v poslední době snaží dělat všechno možné každá druhá aplikace.

  • Problém je v tom, že sa nejedná o žiadnu funkciu, ale len rozšírenie použitia bočného panelu. Vložili tam len možnosť si zobraziť jednu stránku z troch hudobných služieb a pridali tam možnosť jednoduchého ovládania.
   Nesúhlasím s názorom, že integrovanie možností a funkcií znižuje stabilitu a bezpečnosť prehliadača. Je to práve naopak a sami si do prehliadača môžete integrovať rozšírenie, ktoré môže byť napadnuteľné alebo znižuje stabilitu prehliadača.

 3. OK, dik za info.
  Vse ma svuj zacatek a svuj konec a Opera si o konec rikala dlouho. Odinstalovano. Uz jich mam fakt dost s tema nesmyslama, co vymysli.
  Moji jednickou zustava Vivaldi a jako druhy browser posouvam MS Edge.