V posledních měsících Opera přidává další a další aplikace do postranního panelu. Není to složité, v podstatě jen přidá zástupce do panelu a v plovoucím okně se tato webová aplikace zobrazuje podobně, jako kdybyste ji nechali otevřenou ve standardním listu (panelu nebo kartě, chcete-li).
Tentokrát se v postranním panelu objevují hudební služby Spotify, Apple Music a YouTube Music. Na rozdíl od komunikátorů ale v panelu nesvítí tlačítko pro každou službu zvlášť. Pod tlačítkem hudebního přehrávače si zvolíte, k jaké službě se chcete přihlásit a používat ji. Přehrávání tedy pochopitelně pokračuje nejpozději do chvíle, než prohlížeč ukončíte.
Přehrávání Opera pozastaví ve chvíli, kdy si v prohlížeči pustíte video či jiné audio. Přehrávání pak znovu zahájí, až skončíte. Automatické pozastavení jsem vyzkoušel a není to planý slib. U některých hudebních služeb platí, že při přehrávání v prohlížeči není hudba dostupná v nejvyšší nabízené kvalitě. Standardní přehrávače mohou být lépe integrované se systémem. Výjimku tvoří YouTube Music, jenž existuje pouze jako webová aplikace.
Opera se nicméně integraci snaží dohnat a podporuje ovládání pomocí multimediálních kláves. Ovládat jej můžete rovněž minipřehrávačem, jenž se ukáže, když nad příslušným tlačítkem v postranním panelu podržíte ukazatel myši. Můžete se i přepínat mezi všemi třemi podporovanými službami. Přehrávače nejsou součástí nové hlavní verze, nýbrž byly implementovány do verze 72, jež původně vyšla 21. října.
Zdroj: Opera Desktop
Dobré vychytávky, ale kazí jim to vývojáři webových aplikací. I taková hloupost jako messenger se stále laguje. Nevím, jaké jsou požadavky na konektivitu a HW, ale očekával bych, že na takovou blbost bude stačit i7-7600U, 16GB RAM a 1Gbps net s latencí na facebook 0,7ms a odezva bude minimálně stejná jako když si pustím CS. Bohužel je většinou horší…
Takže webové aplikace sice vývojáři rychle splácají, ale ať si ty pomalé nechutnosti sežerou a dodají pořádného nativního klienta. Zas tolik práce by to nebylo.
Až se naučí uživatelsky definovaná gesta myší, která uměla stará Opera, budu nad tím uvažovat. Kdysi jsem používal i Operu mini na Androidu, ale od té doby, co blokuje webové reklamy, aby záhy pouštěl svoje bannery, šel z mobilu pryč. Teď jedu primárně na PC i mobilu přes Vivaldi a nemám důvod se vracet. Sorry Opero, kdysi jsem tě měl fakt rád…
Nemám rád integraci funkcí do jedné aplikace. Vede to k tomu, že všechny aplikace umí všechno, ale blbě.
Jsem téhož názoru. Může být i náchylnější na nestabilitu a to nemluvím o bezpečnostních dírách které se mohou vyskytnout. Mám dojem že se v poslední době snaží dělat všechno možné každá druhá aplikace.
Problém je v tom, že sa nejedná o žiadnu funkciu, ale len rozšírenie použitia bočného panelu. Vložili tam len možnosť si zobraziť jednu stránku z troch hudobných služieb a pridali tam možnosť jednoduchého ovládania.
Nesúhlasím s názorom, že integrovanie možností a funkcií znižuje stabilitu a bezpečnosť prehliadača. Je to práve naopak a sami si do prehliadača môžete integrovať rozšírenie, ktoré môže byť napadnuteľné alebo znižuje stabilitu prehliadača.
Jsem se možná špatně vyjádřil, myslel jsem to jak jste napsal.
OK, dik za info.
Vse ma svuj zacatek a svuj konec a Opera si o konec rikala dlouho. Odinstalovano. Uz jich mam fakt dost s tema nesmyslama, co vymysli.
Moji jednickou zustava Vivaldi a jako druhy browser posouvam MS Edge.