Mobilní Opera rozjíždí testování vlastní integrované kryptopeněženky

Podle slov autorského týmu dnešní kryptopeněženky nejsou uživatelsky přívětivé. Chce nám nabídnout dostupné a příjemné řešení.

0
Opera
Opera
-
Zdroj: Opera

Opera se snaží se profilovat a dle mého osobního názoru se jí to daří. Jen na mobilech jsou její snahy dlouhodobě spíše zmatené. Letos v dubnu vývojový tým uvedl již čtvrtý mobilní prohlížeč s názvem Opera Touch, s nímž znovuobjevuje kolo. Na desktopu prohlížeč nabízí ochranu proti těžbě kryptoměn v prohlížeči, které se sem tam objevují jako alternativní zdroj příjmů pro weby, které o tom ale ne vždycky dají vědět návštěvníkům a návštěvnicím.

V mobilním prohlížeči se raději rozjíždí testování kryptopeněženky. Logika za rozhodnutím je zřejmá – kryptoměny nabírají na síle. Ačkoli se nedomnívám, že by se dostaly do středního proudu, minimálně zprávy o nich už do tohoto prostoru opatrně pronikají. Opera těm, kdo kryptoměny reálně používají, chce nabídnout přidanou hodnotu.

Díky integrované peněžence si do svého prohlížeče nebudete muset instalovat doplněk, případně se nebudete muset obracet na specializovaný prohlížeč Dapp. Autorský tým poukazuje na nízkou uživatelskou přívětivost těchto řešení. Opera implementuje API Ethereum Web3. Co dodat kromě toho, že prohlížeč slibuje snadné placení? Kryptopeněženku jsme si zatím osahat nemohli.

Opera jen uvádí, že využívá ochranu v Androidu, takže vás nebude nutit do toho, abyste peněženku chránili zvláštním PINem. Podporuje také tzv. digital collectibles. O vstup do soukromého testování můžete zažádat na adrese opr.as/CryptoWalletPre. (Aktuálně ale přihlášení nevypadá nadějně.)

Mobilní Opera rozjíždí testování vlastní integrované kryptopeněženky
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů