Opera Dev 49 přidává panel pro rychlé nastavení a předělané soukromé prohlížení

Režim soukromého prohlížení se vám už nebude plést s běžným tmavým motivem.

1
Opera developer
Opera developer

Směr vývoje Opery 49 nám naznačuje čerstvá alfaverze. V prohlížeči přibylo tzv. snadné nastavení. Za tímto označením hledejte přejmenovaný panel s možnostmi pro nastavení Rychlého přístupu. Ty nadále obsahuje, zpřístupňuje však též některá nastavení týkající se prohlížeče jako celku, např. takže skrze postranní ovládací panel např. aktivujete blokování reklamy atd. Prostředí je navíc již přizpůsobené též dotekovým obrazovkám.

Pokračuje optimalizace hlavní nabídky. Historie v hlavní nabídce je nově globální, tj. stejný seznam naleznete v každém okně Opery. V této nabídce pak nově uvidíte zavřená okna jako jednu položku a popisek indikuje, kolik stránek okno obsahuje. Vzhledové úpravy se dočkal režim pro soukromé prohlížení. Připomíná více standardní světlý motiv vzhledu, jen adresní řádek je laděný do tmavého odstínu.

Změnila se též ikona reprezentující tento režim a při aktivaci vás přivítá stránka se základními informacemi a maskotem režimu. Konkrétně tyto změny by ale zatím měly být viditelné jen v edicích prohlížeče pro Windows a Linux. Vývojový tým dále provedl pár úprav, které by měly vyústit v kvalitnější zobrazení některých částí prohlížeče na jemných obrazovkách.

Odkazy pro stažení Opery developer naleznete na blogu vývojového týmu, případně níže:

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář