Opera je rychlejší než Chrome. Budete z toho ale jakkoli těžit?

0

Mladík Austin Evans se pustil do testování prohlížečů. Aby působil zajímavěji než ostatní, výsledky zveřejnil formou videa na YouTube. Sérií zkoušek zase jednou vyvrátil populární mýty, k nimž patří to, že Firefox je nejnáročnější na paměť nebo že Internet Explorer platí za nejméně bezpečný prohlížeč. Nadále nicméně platí, že syntetické testy nemusí vypovídat moc o reálném prostředí. V realitě může každému podle situace vyhovovat jiný prohlížeč. (Autoři některých testů nám stále namlouvají, že se snaží co nejlépe simulovat reálné prostředí.)

Ani výsledky nehovoří úplně jednoznačně. Přesto, když je Evans zprůměroval, vyšla mu nová Opera jako nejlepší volba. V syntetických testech Octane a Peacekeeper výkonově překonala Chrome. K tomu se ale sluší dodat, že rozdíly mezi dvěma prohlížeči z tohoto hlediska ani nestojí za řeč. Naproti tomu Chrome dosahuje znatelně lepších výsledků v prověrce podpory HTML5. Proti němu mluví vyšší spotřeba operační paměti.

 

Do srovnání se dostaly prohlížeče Internet Explorer 10, Firefox 22, Chrome 27 a Opera 15. Že ale absolutní čísla mohou člověka zmást, bych podpořil poznámkou. Internet Explorer byl vyhodnocen jako software, který se spouští nejrychleji. Z vlastní zkušenosti ale můžeme potvrdit, že přestože se okno skutečně objeví prakticky okamžitě, uplyne ještě hodně času, než s ním lze reálně pracovat.

Zdroj: Austin Evans via Opera News

Ohodnoťte tento článek!