Opera Mini 9 pro iOS je první prohlížeč, jenž dovede komprimovat video

0

Že Opera vyvíjí technologie na komprimaci multimédií, víme. Na trh nyní přichází první norský prohlížeč (vlastně jakýkoli prohlížeč), který dovede komprimovat videa pro snížení datové náročnosti. Je jím Opera Mini 9 pro iOS. Využijte ji v podmínkách, kde (mobilní) síť nestíhá video v patřičné kvalitě dodávat směrem k vašemu zařízení.

Prohlížeč oceníte také na cestách, kde místo Wi-Fi budete využívat mobilní připojení zatížené FUP. Tam se počítá každý ušetřený megabajt. Podle Cisca přehrávání videí ke konci loňského roku zodpovídalo za 53 % světového datového provozu v mobilních sítích. V roce 2018 by číslo mělo vzrůst na 69 %.

 

Ze všech videí přehraných v USA ve 2G, 3G a 4G sítích se jich 40,8 % v nějakém bodě zastaví, protože streamování neproběhne dostatečně rychle. V Indii se video při přehrávání zasekne v 73,3 % případů. Ještě by nás zajímalo, jak by statistika vypadala, kdyby se z ní oddělily např. sítě 2G. Opera Mini 9 dále přidává více možností pro úpravu Rychlého přístupu a podporuje iPhone 6 a 6 Plus.

Zdroj: Opera Software

Ohodnoťte tento článek!