Opera Mini používá 70 milionů lidí, kteří tak ročně ušetří 27,5 miliardy USD

0

Mobilní webový prohlížeč Opera Mini díky téměř 90% kompresi dokáže každý měsíc zachránit 2,2 miliardy dolarů na poplatcích operátorům. Stránka se totiž nejdříve uloží na serverech norské firmy, optimalizuje kód a až pak odešle uživateli. Čísla musíme brát s rezervou, veškerý traffic určitě neprochází drahými datovými tarify operátorů, ale také přes Wi-Fi.

Opera MiniV září použilo Operu Mini přes 70 milionů lidí, což je o 7 % více než v srpnu a o 100 % více meziročně. V září uživatelé vygenerovali necelých 37 miliard stránek, celkem 535 TB dat. Kdyby surfovali bez optimalizací, trafic by se pohyboval okolo 5 PB. Opera Mini nejvíce ušetří lidem v USA, firma uvádí, že až 141 dolarů měsíčně na uživatele.

Norové se pochlubili podrobnějšími statistikami pro jednotlivé země (PDF). Česko ani Slovenskou nechybí mezi 10 zeměmi EU, které Operu používají nejvíce.

Přesný počet českých uživatelů Opera neuvádí, ale nárůst činí 26 % ve zobrazených stránkách, 11 % v datovém trafficu, přitom počet unikátních uživatelů klesl o 6 %. Takže sice méně lidí surfuje, ale o to více přenesou dat. Na jednoho uživatele vychází 356 stránek (page views) a celkem 8 MB.

Nejčastěji chodíme na Google, Seznam, Facebook, Novinky.cz a E-mail.cz a nejpoužívanější telefon je Apple iPhone, stejně jako ve většině zemí na západ od nás.

Zdroj: Opera

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jsem si jistej že do aplikací započítávaj i skiny na aplikace a různej spam. V originálním marketu mi chybí jakákoliv fitrace a pokud hledám aplikaci je klidně až na 50 místě za něčím co obsaheje stejný slova. Ještě žr tu jsou alternativní markety.