Opera navrhla úsporný režim pro notebooky. Prodlouží výdrž o polovinu

0

O Opeře je teď pořád slyšet. Norská společnost dnes vydala novou vývojářskou verzi prohlížeče, která upravuje nedávno implementované VPN připojení a především přináší úsporný režim, jenž umí lépe nakládat se systémovými prostředky.

Opera Power Saver
Opera Power Saver

Integrované VPN nově funguje jen v anonymním okně, nikoliv při běžném surfování. To se nejspíš uživatelům nebude líbit, protože v anonymním režimu se budou muset ke svým oblíbeným stránkám stále přihlašovat a znovu vyplňovat další údaje, protože historie, cookies a nebo jiná stavová data se po zavření okna hned odstraní.

 

Druhá novinka ale vypadá sympaticky. Power Saver je speciální úsporný režim dostupný na noteboocích při běhu na akumulátor. Opera při něm potlačí procesy na pozadí, lépe plánuje javascriptové časovače, zastavuje nečinné zásuvné moduly, vynucuje hardwarovou akceleraci videa, ruší různé animace v prohlížeči a frekvenci zobrazení omezí na 30 snímků za sekundu.

Pomocí testu Selenium WebDriver pak Opera trápila notebook až do úplného vybití. Standardní Chrome v testu vydržel 1 hodinu a 54 minut. Opera o 4 minuty déle. Opera v úsporném režimu, který navíc ještě blokoval webové reklamy, pak 2 hodiny a 56 minut, tedy o 49 % déle.

Power Saver není vhodný pro běžné surfování, spíš se hodí tam, kde už akumulátoru nezbývá moc sil. I proto se Opera s touto funkcí připomene, až se notebook dostane na 20 % kapacity. PS: Při běhu s kabelem v zásuvce režim nelze ručně aktivovat.

Zdroj: Opera

Ohodnoťte tento článek!