Opera spustila vlastní freemail s adresou @myopera.com

0

Desktopový prohlížeč Opera už dlouhá léta nabízí e-mailový klient přímo v aplikaci, ale doteď jste v něm museli používat účet třetí strany. Od včerejška je všechno jinak, norský tým totiž spustil vlastní bezplatné schránky pro všechny. Pokud už používáte funkcy My Opera, Opera Link nebo Opera Unite, stejné přihlašovací údaje použijte v poštovní schránce na adrese mail.opera.com.

Opera Mail  Opera Mail

Jestliže účet u Opery nemáte, můžete jej zaregistrovat zde. E-mail má tvar uzivatelske_jmeno@myopera.com. Poštovní služba je zatím v beta stádiu. Chybí nastavení, indikátor volného místa (velikost 1 GB).

Podle toho také zatím vypadá. Stránka působí jednoduše a chudě, zato je rychlá. Tvůrci nezapomněli na řazení e-mailů do konverzací a prý také účinný antispamový filtr (zatím kvůli novosti neověřeno). Na druhé kartě najdete i správce kontaktů. Pokud chcete schránku používat i v dalších klientech, v prvním e-mailu dostanete údaje pro přístup pomocí protokolů SMTP a IMAP; POP3 chybí.

A proč se vývojáři pouštějí do nových vod? Možná proto, aby se jejich uživatelé stali nezávislími na službách třetích stran. S jedním účtem může Opera nabídnout ukládání nastavení ze všech prohlížečů (Desktop, Mini, Mobile) a i ty mobilní se možná dočkají specializovaného klientu. Případně pouze odkazu k rychlému přístupu ke schránce (a samozřejmě upozorněním na nový e-mail přímo v programu).

Zdroj: Opera

Ohodnoťte tento článek!