Opera vs. Microsoft: Mozilla se přidává

0

Že EU zvažuje nařízení na podnět Opera Software, které by Microsoft donutilo přidat konkurenční prohlížeče do svého systému, určitě víte. Nyní se do celého konfliktu vměšuje i Mozilla, která má svým Firefoxem jistě co říci na poli webových prohlížečů.

Mozilla tak může k případu EU vs. IE přispět svými vlastními argumenty. Není však jisté, jaký postoj zaujme. Mike Connor, vrchní návrhář Firefoxu totiž prohlásil tvrzení Opery za nepravdivé. Ta svůj požadavek na přidání alternativních prohlížečů do Windows, ať už třeba pomocí Windows Update, či při instalaci, zdůvodňuje tím, že mnoho uživatelů stále používá starou verzi Internet Exploreru kvůli naprosté neznalosti alternativ.

Mike Connor z Mozilly avšak oponuje. Dle něj přibalení prohlížeče do systému nemusí nutně vést k jeho většímu podílu na trhu. Stačí, aby lidé měli povědomí o alternativách. „Musíte být znatelně lepší (než Internet Explorer)“ dodává. Samotný Firefox si jako kvalitnější náhražka zastaralého IE 6 (v dobách kdy byl IE 7 téměř námětem na sci-fi) dokázal vydobýt značný podíl na trhu, aniž by bylo třeba jakýchkoliv podobných kauz. Mike Connor se dokonce obává, že Firefox jednou získá monopolní status jako Internet Explorer.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář