Operátor Verizon nakonec Yahoo koupí. Kvůli hackerským útokům ale zaplatí méně

1
Yahoo
Yahoo

Největší americký operátor posílí i v oblasti internetových služeb a reklamy. Předloni za 4,4 miliardy dolarů koupil AOL, letos za podobnou částku převezme Yahoo. Obě společnosti se už loni dohodly na akviziční částce 4,83 miliardy dolarů. Dokončení obchodu ale bránilo několik věcí.

Yahoo se nejdříve musí rozdělit na dvě firmy. Verizon získá značku, služby a reklamní byznys. Z firmy by zůstala jen investiční část, která drží 15% podíl v čínské Alibabě a 35,5% podíl v Yahoo Japan. Tento zbytek se bude jmenovat Altaba.

Starosti novým zájemcům udělaly oznámené hackerské útoky. Nejdříve Yahoo přiznalo únik informací o půl miliardě uživatelů. Později pak další útok, při kterém se ztratily údaje více než miliardy uživatelů. Tyto útoky se odehrály už v roce 2013 a 2014. Během sezón 2015 a 2016 ale někdo podvrhl cookies a dostal se do samotných uživatelských účtů, takže mohl číst e-maily, získat fotky a jiné informace. U třetího napadení Yahoo nepřiznalo, kolik účtů bylo postiženo.

Investoři Yahoo se obávali, že hackerské útoky sníží cenu Yahoo až o miliardu dolarů. Nakonec je to „jen“ 350 milionů. Verizon tak za bývalého internetového giganta zaplatí 4,48 miliardy. Obchod by měl být dokončen v druhém čtvrtletí 2017.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář