Opět přichází bezpečnostní aktualizace pro Flash Player. Přejděte na novou verzi

0

Tentokrát již není vydání nových záplat pro Flash Player vůbec překvapivé. Vychází totiž v souladu s dohodou s Microsoftem, který záplaty pro své produkty vydává v tzv. záplatovací úterý. To bylo včera a ve stejný den Adobe uvolnilo opravený Flash Player. Ten se již k uživatelům Windows 8 dostává skrze Windows Update. Ostatní mohou rovněž vyčkat na to, až začnou automatické aktualizace pracovat. Postiženým produktem je Flash Player 11.6.602.171 a starší verze.

Tip: Flash Player v IE pro Windows 8/RT nyní běží skoro neomezeně

Zranitelná místa by mohla otevřít vrátka útočníkům a nechat je ovládnout počítač. Trable vyřešíte tím, že přejdete na nejnovější Flash Player 11.6.602.180. Microsoft před pár dny oznámil, že použití nejslavnějšího zásuvného modulu pro prohlížeče ve větší míře dovolí ve Windows 8 a Windows RT. Dosud jste v dotekové verzi prohlížeče (v desktopové na platformě ARM) mohli zobrazovat flashové prvky jen na vybraných webech. Na konci února Flash Player rovněž padl za oběť útočníkům, tehdy si ovšem jako obětního beránka zvolili Firefox.

 

Mozilla se rovněž nedávno rozhodla, že ve svém prohlížeči nejspíš časem zablokuje úplně všechny zásuvné moduly, ovšem s výjimkou nejpoužívanějšího Flash Playeru. Díky důležitosti se mu dostává lepšího zacházení. Naleznete jej integrovaného v Internet Exploreru a Chromu.

Flash Player byl nainstalován

Zdroj: Adobe PSIRT Blog

Ohodnoťte tento článek!