Za 20 minut na 100 %. Oppo má rekordní 125W nabíječku smartphonů

0

Čínské Oppo dnes představilo nejrychlejší nabíječky smartphonů na světě. Jeho technologie nazvaná flash poskytuje 125 W a bezdrátová varianta AirVOOC pak 65 W. Oppo ale neukázalo žádné telefony, které by tento výkon využili.

Doposud se rychlé telefony zvládly v lepším případě nabít na 100 % zhruba za hodinu. Oppo slibuje plné nabití za 20 minut a přes bezdrát do půl hodiny. Záleží samozřejmě i na kapacitě akumulátoru, udaná čísla jsou pro 4000 mAh.

Nabíjení probíhá paralelně třemi cestami a účinost je prý až 98%.U bezdrátové technologie jde pak o využití duální cívky. Oppo ale ukázalo pouze nabíječky a neřeklo, kterých telefonů se takto rychlé nabíjení týká.

Oppo přišlo i se dvěma kompaktními nabíječkami, jež poskytují 50 a 110 W. Slabší z nich má velikost téměř kreditní karty (na tloušťku by se s tím dalo polemizovat). Přes USB Power Delivery umí 27 W a přes PPS (Programmable Power Supply) pak až 50 W.

Potřebujete telefon nabíjet rychle?

Nejsilnější 125W nabíječka už není typu VOOC, ale flash. Přes USB Power Delivery dává nejvýše 65 W, jinak ale posílá proud 6,25 A při 20 V. Elektronika zajišťuje, že teplota nabíječky nepřekročí 40 °C. Jaký to bude mít vliv na životnost samotné baterie, kterým obecně dělá lépe spíše pomalejší nabíjení je otázkou. Smartphony ale mají nějakou morální životnost a rychlost nabíjení může být holt důležitější, než aby telefon vydržel třeba pět let.

zdroj: Oppo, Android Police

Za 20 minut na 100 %. Oppo má rekordní 125W nabíječku smartphonů
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů