Oppo do mobilu vloží periskop. Umožní rekordní 5× zoom

0
Oppo chystá 5× zoom v mobilu
Oppo chystá 5× zoom v mobilu

Jsou to dva roky, co Asus uvedl nový ZenFone s trojnásobným optickým zoomem. Výrobce nezamířil osu objektivu přímo do snímače, jak je zvykem, ale soustavu čoček umístil rovnoběžně se základní deskou. Díky tomu foťák nemusel vyčnívat z těla. Podobné řešení chystá i Oppo, čtvrtý největší výrobce smartphonů na světě.

Na MWC firma ukázala fotomodul slibující 5× zoom. Na rozdíl od Asusu jsou světelné paprsky lámány jen přes jeden hranol. Snímač je desce otočen o 90°, před ním se nachází pět čoček a následně i hranol. Jednotlivými členy lze pohybovat do stran, foťák tak nabídne i optickou stabilizaci. Celý modul má na výšku jen 5,7 mm, takže se vejde i do tenkých telefonů.

Oppo žádné bližší detaily o snímači ani objektivu neprozradilo. Neznáme velikost čipu, světelnost, ohniskovou vzdálenost, jestli je ten zoomový objektiv pevný, nic… Firma zatím ani nepředstavila telefon, který by tuto novinku obsahoval. Na to jsme ale u Oppa zvyklí. Před rokem Oppo ukázalo revoluční rychlonabíjení i tříosou mechanickou stabilizaci fotosnímače. V praxi tyto nápady ale nikde nepoužívá.

A klidně bych se vsadil, že i v tom zoomu bude nějaký háček. Firma na webu píše, že její duální foťák nabídne 5× zoom ekvivanletní optického zoomu o stejné délce. Teoreticky tak firma může kombinovat data ze dvou snímačů a pomáhat si softwarem místo optiky.

 

Ohodnoťte tento článek!