Oprava: pomalé spouštění Windows 7

0

Chytrá a opravdu užitečná funkce jistě i vám nesčetněkrát zachránila nefunkční systém tím, že jej obnovila do předchozího stavu. Těch předchozích stavů byste našli více, systém si je ukládá pro případ nouze. Pakliže i vy máte v počítači více bodů obnovení, existuje reálná šance, že vám zpomalují spuštění Windows 7. Se staršími operačními systémy od Microsoftu potíže hlášeny nebyly.

Funkce ReadyBoot vinou narůstajícího počtu bodů obnovení překročí limit 512 KB. Spouštěcí plán pak nemůže být uložen a některé operace při spuštění počítače se musí pokaždé znovu povést, protože je prostě již nenajdete v mezipaměti, jak byste obvykle měli. Spouštěcí plán najdete v registru, pokud se v něm chcete vrtat:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\rdyboost\Parameters\BootPlan

Jinak si běžně stáhněte a nainstalujte opravu Fix368028, případně počkejte na vydání druhého Servisního balíčku pro Windows 7, kde opravu zřejmě také najdeme. Dokumentaci hledejte v článku KB 2555428 ve znalostní databázi na stránce Technické podpory Microsoftu.

Zdroj: Softpedia a Technická podpora Microsoftu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Konečně něco praktického a hezkého. Jinak doufám, že zapracují na největším neduhu Vist/sedmiček a nebude problém odebrat flashku, hodí to nějaké okno jaký program ji využívá a zda si člověk přeje ukončit jeho činnost na ní.

  2. Já osobně bych velmi uvítal, kdyby při kopírování souborů byla možnost nahradit soubory novější, nebo soubory s rozdílnou velikostí a ostatní přeskočit.

    Každopádně možnost pozastavit nějaké kopírování vypadá skvěle. Přeci jen mám v počítači zatím jen jeden disk, takže kopírování z jednoho oddílu na druhý znamená takřka nepoužitelný systém, co do načítání čehokoliv dalšího.

  3. Nemůžu si pomoct, ale pořád to je daleko za Total Commanderem a jemu podobnými nástroji. V něm stačí stisknout F5, zde musíte Ctrl+C, pak se nějak dostat do cílové složky a Ctrl+V.