Opravte kritickou chybu v Internet Exploreru

0

Prakticky žádný běžný software není bezchybný a nové chyby se neustále objevují. Nejinak je tomu i u prohlížeče Internet Explorer, který obsahuje poměrně závažnou bezpečnostní trhlinu, která umožňuje navštívením podvržené stránky spustit škodlivý kód.

Microsoft nyní uvolnil dvě Fix It opravy, které problém dočasně odstraní deaktivováním postižených funkcí, což nenahrazuje opravdové aktualizace, které daný problém úplně odstraní. Opravy můžete provést klepnutím na Fix It (v polích Apply a Enable) na této stránce.

Problémem jsou postiženy verze Internet Exploreru 6, 7 a 8, nejnovější Internet Explorer 9 beta problémem naštěstí netrpí. Microsoft zaznamenal cílené útoky, k masivnímu zneužití této chyby naštěstí však zatím nedošlo.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. jednoznačně PRO v případě že user nemá žádný antivir, buď neví který, nebo tomu absolutně nerozumí a tak na to kašle a nebo nechce „krást plcené“ a s Avastama nemá dobrý zkušenosti….)
  dokonce těm co nemají nic nahozeného, bych ochranu vnutil natvrdo… Firewall taky je součástí přímo instalace Woken a NIKDO neštěká :-))) přitom výrobců placených s někdy lepších FW je…. čili filosife moje jde ještě dál, já bych MSS instaloval defaultně ve woknách a nechal na uživatelově svéprávnosti, pokud se rozhodne pro nějaký „lepší a nebo placený produkt“ 😀 v tom případě po isntalaci jiného samozřejmě deaktivace systémového podobně jako FW….

  vida vida MS nesmí šířit svoje produkty mezi aktualizacema a už vůbec ne SW, tak že by MS začal konečně šířit vešekrý SW resp. k němu zpřístupnovat a zpohodlňovat cenu tak jak to už léta dělá Linux, kde všechny apliakce se dají v Centrum SW najít a stáhnout a naisntalovat? pokodlně pár klimama? Inu v Linuxu a Open Source funguje „trh jinak než kolem wokne že“:-(
  Dobře MS…. jen doufám, že nějaký nevolený soudruh v EU co umí sotva zapnout word, nebude právě tím, kdo bude zase vymýšlet nějaké nesmysly:-D

 2. Pokud se společnostem něco nelíbí, tak si mají vyvinout vlastní operační systém a do něj ať si cpou co chtějí. Za chvíli by se s takovou mohli ozvat vývojáři třeba KDE s tím, že Microsoft musí odstranit z Windows Aero páč jinak si ten jejich výtvor moc lidí nenainstaluje. Navíc pokud se to nenainstaluje samo bez vědomí uživatele, tak v tom vážně problém nevidím.
  Třeba se za chvíli dočkáme žalob na Apple, že na iPhone nepoužívá Symbian a kdoví co ještě 🙂

 3. Tak a já sem přidam třetí zásadní názor. Pomocí windows update by se měl distribuovat a updatovat veškerý software, tak jak to známe z různých velkých linuxových distribucí. Každý by měl přístup do repozitáře WU a mohl tam dávat svůj soft, nahrávat updaty, psát popis, atd…
  Já vím, že tady narážíme zase na jiné problémy, ale představte si, jaký skvělý OS by Windows byl, pokud by se opravdu touto cestou mohl veškerý soft distribuovat stejně jako v linuxu.