Optoma představila první domácí 240Hz projektor na světě. Ocení jej hlavně hráči

0

Hráči z mnoha důvodů preferují spíše rychlé monitory než velké plátno projektoru. Optoma to hodlá změnit. A ve světě gamingu je nejdůležitějším parametrem dneška rychlost, tedy obnovovací frekvence.

Optoma UHD50X je sice projektor s rozlišením 4K, ale vysokou frekvenci zvládne jen ve Full HD. Pokud se přepnete na vysoké rozlišení, frekvence se sníží na 60 Hz. Pro 240 Hz (a Full HD) musíte aktivovat režim „Enhanced Gaming Mode“, který je dostupný při připojení z počítače.

S podporou HDR

Optoma tedy vysokou obnovovací frekvenci směřuje do herní oblasti, což i dává smysl. Odezva pak dosahuje hodnoty 15,7 ms. Na filmy je to zbytečné, u nich uživatelé ocení spíše rozlišení a ještě více kontrast.

Kontrast výrobce udává jako 500 000:1, ale to jsou teoretické hodnoty, realita je samozřejmě mnohem slabší než u běžného televizoru. Běžný projektor může mít i při zatemnění třeba 500:1.

Tip: Projektory za hubičku: 4× Full HD na domácí kino (vyzkoušeno)

Optoma UHD50X je projektor s DLP lampou a udávanou životností 15 tisíc hodin. Dokáže zobrazit úhlopříčku 302″ (podle toho jak daleko od zdi jej umístíte). Nechybí mu podpora standardů HDR10 a Hybrid Log Gamma. Připojení je možné přes konektor HDMI 2.0 s podporou HDCP 2.2 (ten je určen právě pro 4K) a další dva HDMI 1.4.

Model UHD50X je již v prodeji ve Spojených státech za cenu 1599 dolarů, u nás by se tedy mohl prodávat přibližně za 35 tisíc. Běžné kvalitní Full HD projektory začínají zhruba na 15 tisících.

zdroj: prnewswire, Optoma

Optoma představila první domácí 240Hz projektor na světě. Ocení jej hlavně hráči
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů