Oracle se zbavuje OpenOffice.org

0

Oracle před dvěma měsíci potvrdil, že se vzdá kancelářského balíku OpenOffice.org a přenechá jej komunitě. Minulý týden předal vývoj Apache Incubatoru, který provozuje Tha Apache Software Foundation. Dříve se spekulovalo, že by OpenOffice.org mohl převzít The Document Foundation, jež nyní vydává vlastní LibreOffice. Na alternativní balíku pracují někteří z bývalých tvůrců OO.org, kterým se nelíbil přístup Oraclu.

Zatím ale započala teprve schvalovací fáze v Apache Incubatoru. Kódy, značku a vývoj je stále v rukou Oraclu. A může trvat i několik měsíců, než se OO.org přizpůsobí jiným podmínkám a licencím, které vyžaduje Apache. Na vývoji balíku by se chce chtělo dále spolupodílet i IBM, která na OpenOffice.org staví vlastní řešení Lotus Symphony.

Zdroj: ZDNet, IBM

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Bodejť by jim počet uživatelů nestoupal když instalčku Chrome přidávají do všech možných programů a implicitně je volba instalovat Chrome zatržená… MS by měl vydat prográmek který by tu volbu automaticky vypínal aby byla skutečně na vyžádní – to by byl poprask :-))