Oreo stále nikde a roste jen Nougat. Takhle vypadá Android v září

1
Google Android
Google Android

Aktuální statistiky Googlu ukazují správný trend. Oproti srpnu totiž všechny Androidy od verze 6.0 (včetně) a starších ztratily svůj podíl na úkor edice 7.x Nougat. Změna to nebyla nijak dramatická, přišly jen o desetinky bodů. I proto je Nougat ani ne na 16 % aktivních zařízení. Zhruba stejně má i čtyři roky starý KitKat.

Android 7.1 najdeme na 1,6 % smartphonů a tabletů, Android 7.0 pak na 14,2 %. Nejsilnější edicí zůstává Marshmallow s 32,2% podílem. Android 8.0 Oreo se do zářijových čísel ještě neprobojoval. Sice už je dokončený a mohou jej používat betatesteři s Nexusy a Pixely, ale do širší distribuce se ještě nedostal, na nových telefonech ještě není a žádný jiný výrobce ještě upgrade nenabídl.

Statistiky Androidu v září 2017
Statistiky Androidu v září 2017
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Třeba už přišla ta doba kdy lidem došlo, že nemá absolutně žádný smysl utrácet peníze za „novinky“, které ve skutečnosti nic nového nepřinesou a v horším případě jsou i horší, než věc starší, odladěná, prověřená 🙂 Moc tomu nevěřím, těch co potřebují mít doma telefon s novým OS ještě dříve než ho vyrobí a film ještě dříve než ho natočí bude vždycky většina, ale bylo by to hezké 🙂