OS X 10.11 na chromebooku od Aceru je jen frajerství, instalace je ale možná

0

Připadá vám Chrome OS příliš omezující? Pokud patříte k šíleným jedincům ochotným zkusit cokoli, můžete postupovat podle návodu a zprovoznit na svém laptopu OS X El Capitan. Týká se to ale specificky Aceru C720 s procesorem Core i3 a 4 GB operační paměti. Nebudeme si nic nalhávat, na běžné používání to nebude.

Prozatím špatně funguje skrolování pomocí touchpadu, velké problémy činí Wi-Fi (částečně funguje jen pod OS X 10.11) a dotekový displej není podporován vůbec. Oficiálně jsou podporovány systémy OS X 10.10.5, dále OS X 10.11.2 až 10.11.5 a pak druhá betaverze macOS 10.12. Jedním z předpokladů, že se vám podaří jablečný operační systém nainstalovat je, že máte UEFI ve verzi ze 14. července nebo novější.

Samsung Chromebook
OS X se v minulosti podíval také na chromebok od Samsungu (Ilustrační foto)

Kdyby vás to zajímalo, celý návod naleznete na Redditu, včetně odkazů ke stažení potřebných ovladačů atp. Za projekt zodpovídá Coolstar, na jehož webu můžete sledovat stav vývoje ovladačů. Instalace alternativních systémů na chromebooky nicméně není žádná novinka. Na chromebooky je možné nainstalovat mj. Ubuntu. Samotný Coolstar navíc před rokem na výše uvedeném laptopu od Aceru zprovoznil OS X 10.9.1 nebo Windows 8.1.

Zdroj: Reddit via Chrome Story

OS X 10.11 na chromebooku od Aceru je jen frajerství, instalace je ale možná

Ohodnoťte tento článek!